Čtvrtek 27. ledna 2022
Svátek slaví Ingrid, zítra Otýlie
Zataženo, déšť se sněhem 4°C

Chlapeček v igelitce: Pomsta manželovi?

Autor: Vlaďka Hradská - 
20. května 2010
04:47

Podle psychologa Rostislava Nesnídala existuje celá řada faktorů, které mohly jednání rodičky ovlivnit, která pohodila dítě v igelitce. „Mohla být pod silným tlakem a jednat zkratově, mohlo jít i o pomstu manželovi," řekl.

Novorozenec, kterého v úterý ráno našel pohozeného v igelitové tašce na břehu Lužnice Pavel Tuháček se svým psem Igorem, zůstane zatím v nemocnici.

V péči lékařů je i matka, kterou policisté objevili krátce po hrůzném činu. Žena (41) je ve špatném psychickém i fyzické stavu. Policie ji dosud neobvinila z žádného trestného činu.

Co vede matku k tak hroznému činu?

Podle psychologa Rostislava Nesnídala existuje celá řada faktorů, které mohly jednání rodičky ovlivnit. „Mohla být pod silným tlakem a jednat zkratově, mohlo jít i o pomstu manželovi. Případně u ní stres ze samotného porodu mohl vyvolat panické reakce. Když člověk udělá jeden špatný krok, obvykle už se veze v rozjeté vlaku a následují další. Na porod se ale mohla v každém případě připravit, ať už dítě bylo chtěné či nikoliv. Nežijeme v 19. století,“ uvedl některé motivy psycholog Rostislav Nesnídal.

Zatím nebyla obviněna

„Kriminalisté sice se ženou předběžně mluvili, ale zatím není schopna žádných právních úkonů. Další kroky se budou odvíjet od jejího zdravotního stavu a stanoviska ošetřujících lékařů,“ řekl táborský policejní mluvčí Miroslav Doubek.

Novorozenec, kterému sestřičky v nemocnici zatím říkají Igor podle jména jeho čtyřnohého zachránce, měl štěstí v neštěstí. Pes ho totiž objevil v křoví jen krátce poté, co ho tam rodička odložila. Mírně podchlazené, donošené miminko záchranáři převezli na dětské oddělení táborské nemocnice.

Chlapeček bude v pořádku

„Na vyhřívacím lůžku se zahřál a je v dobré kondici. Kromě nepatrné odřeninky na noze mu nic není,“ shodli se zdravotníci. Jaký bude jeho další osud ale není jasné. Otazníky jsou i nad počínáním matky. Žena dítě odhodila asi 200 metrů od panelového domu, v němž bydlí. Krvavé stopy, které po sobě zanechala, kriminalisty bezpečně dovedly až na práh jejího bytu. Podle sousedů se manželé často hádali. Žena se starala ještě o dceru (15) a asi pětiletého postiženého syna. Policisté případ šetří jako pokus vraždy novorozeného dítěte matkou. Za to jí hrozí až osmileté vězení. „Součástí vyšetřování budou i znalecké posudky z různých lékařských oborů. Bude-li žena obviněna, může to trvat i měsíce,“ řekl Miroslav Doubek.

arcaben ( 21. května 2010 20:13 )

A kdyby nebyl Velký třesk tak by tady třeba běhali dinosauři....kdyby pani hitlerová porodila Adolfínu ne Adolfa tak by třeba nebyla 2.světová a pokud by jsi měl/a špetku soudnosti tak by jsi tady nepsal/a takové blbiny!!

arew ( 20. května 2010 19:42 )

V takovém věku je její jednání neomluvitelné! NIKDY!! Jak se jí může "mrum" zastávat s argumenty o tom, že SNAD dítě najdou PEJSKAŘI nebo o tepelné izolaci v igelitce?MRUM je snad rodinný příslušník a patří taky na psychinu - fuj !!!! Dnes jsou možnosti, jak dítě porodit a neházet do igelitky, nemyslíš ??

e.44 ( 20. května 2010 11:13 )

Až moc "možná" a "asi", jak tady na diskusi, tak v článku. Blesk místo toho, aby něco napsal, až teprve když bude mít nějaké skutečné informace, tak nám vlastně opět předkládá jen samé dohada, no ale hlavně že ty dohady vydaj na slušně dlouhej seriál

mrum ( 20. května 2010 07:15 )

Jenže ona nechala dítě kousek od baráku a tak, aby ji našly - igelitka mohla fungovat taky jako tepelná izolace, kdyby se měl udusit, byl by tam daný jinak a byl by mrtvý, už když ho našli. Možná chtěla, aby ho našli a aby se to řešilo takhle, protože manžel třeba dítě zásadně nechtěl, ona ano, mohl ji šikoanovat, neměla jak jinak to řešit. Určitě věděla že tam chodí pejskaři.

mrum ( 20. května 2010 07:12 )

což takhle psát česky? Co je to za větu "Podle psychologa Rostislava Nesnídala existuje celá řada faktorů, které mohly jednání rodičky ovlivnit, která pohodila dítě v igelitce."?? Co napsat "Podle psychologa Rostislava Nesnídala existuje celá řada faktorů, které mohly jednání rodičky, jež pohodila dítě v igelitce, ovlivnit."?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání