Podezřelý z popálení Natálky byl sponzorem Dělnické strany!

Natálka se probudila z umělého spánku a otevřela své krásné hnědé oči.
Autor: ČTK, raj - 
25. srpna 2009
05:44

David Vaculík, jeden z podezřelých ze žhářského útoku na romskou rodinu ve Vítkově na Opavsku, patřil podle Lidových novin mezi dlouhodobé sponzory krajně pravicové Dělnické strany.

Přispěl jí dokonce pětkrát menšími částkami, dohromady to bylo ale jen necelých 1000 korun.

Údajně to vyplývá z výročních zpráv Dělnické strany za roky 2007 a 2008, kde je Vaculík uveden mezi sponzory. Ministerstvo vnitra považuje toto zjištění za závažné, ale zatím nechce spekulovat o tom, zda by to mohlo přispět ke zrušení strany.

Ministr vnitra Martin Pecina před týdnem řekl, že jeho úřad finalizuje definitivní podobu návrhu na zrušení Dělnické strany. Vláda se ho chystá předložit Nejvyššímu správnímu soudu počátkem září. Rozpuštění strany navrhla už loni s tím, že porušuje zákony a je blízká krajně pravicovým uskupením. Soud ale návrh zamítl, neboť prý neobsahoval dostatek přesvědčivých důkazů.


Žháři na domek romské rodiny ve Vítkově zaútočili v noci z 18. na 19. dubna. Do budovy vhodili tři zápalné láhve naplněné benzínem. Následný požár dům zcela zničil. Z devítičlenné rodiny utrpěli popáleniny tři lidé – Anna Siváková, Petr Kudrik a jejich dvouletá dcera Natálka. Ta utrpěla popáleniny na 80 procentech těla. Všichni obvinění patří k příznivcům krajní pravice a hrozí jim 12 až 15 let vězení, případně i výjimečný trest.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud