Úterý 28. března 2023
Svátek slaví Soňa, zítra Taťána
Oblačno, sněžení 4°C

Motorkář (23) narazil do stromu a uhořel

Autor: Zbyněk Schnapka, pes, zb, oj - 
11. dubna 2009
05:00

Teplé počasí vytáhlo na silnice motorkáře. Jedním z nich byl i mladý muž (23) ze Strašic na Rokycansku. S mašinou značky KTM vyrazil na silnici v noci na pátek. Nedojel. Pár metrů od domu, kde bydlel, zahynul. Jel zřejmě rychle, narazil do stromu a uhořel.

Motorkář (23) uhořel u malé vesnice na Rokycansku. Narazil do stromu. Motorka KTM se vzňala a zraněný jezdec skončil život v plamenech.

„Naboural do lípy. Ze stroje vystříkl benzin a ten postříkal oblečení motorkáře, který ležel bezvládně vedle motorky,“ popsala neštěstí Alena Marešová z ředitelství hasičů v Plzni. Nehoda se stala v noci ze čtvrtka na pátek. „Motorkář při průjezdu levotočivé zatáčky zřejmě nepřizpůsobil rychlost, nezvládl řízení, vyjel mimo silnici a narazil do stromu,“ uvedla Jana Tomková z ředitelství policie v Rokycanech.

„Byl to prima kluk. Znal jsem ho odmalička. Já jsem na motorky veterány a on byl na terénní motocykly. Jezdil z tirákem a ve volném čase pak na motorce,“ svěřil se Blesku bratranec zemřelého Tomáš Křen (21).

Náraz do stromu a následný oheň zburcoval lidi z okolních domů. „Viděl jsem veliké plameny. Šlehaly tak pět metrů vysoko. Přijela auta policistů a hasičů. Ti oheň uhasili. Hned se ale rozkřiklo, že tam někdo uhořel,“ řekl včera Blesku malý školák Jindra (12).

V loňském roce zahynulo na našich silnicích 101 motorkářů, letos za první 3 měsíce 7. Kolik jich zemře o tomto svátečním víkendu?

 

gevi ( 12. dubna 2009 13:21 )

Počet mrtvých motorkářů je alarmující, ale nevidím žádnou naději, že jejich počet se bude snižovat. Řítí se skoro dvousetkilometrovou rychlostí, takže nesatčí zareagovat, pokud řidič před nimi začne blikat a odbočovat vlevo. Stejně tak narazí do vozidla přijíždějícího z vedlejší silnice. Stalo se mi to: při vyjíždění jsem měl rozhled tak na 200metrů. Nikoho jsem neviděl, ale než jsem stačil vyjet a dokončit manévr, přiřítil se motorkář a těsně mě minul. Pak se napíše, že mu řidič nedal přednost. Většina z nich ale zcela obyčejně (a tragicky) přecení své schopnosti. Jsou to vesměs mladí hoši a stroje jsou na jejich schopnosti příliš silné a rychlé. Pokaždé, když vidím motorkáře, napadne mě kolik jich zase bude tento týden. Bohužel lidé často jejich smrt cynicky komentují, takže nejsou pro nikoho ani hrdiny silnice. Jen pro blízké zdrojem trvalé boletsi.

kecalka ( 10. dubna 2009 16:24 )

Proč neni nikde napsáno že ho hnala z Rokycan Policie?

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání