Úterý 30. května 2023
Svátek slaví Ferdinand, zítra Kamila
Polojasno 21°C

Chladnokrevný postrach Británie šéfa rozpouštěl v kyselině dva dny: Kusy obětí se mu válely doma

Autor: rix - 
24. července 2022
05:00

Své oběti nakládal do sudu s kyselinou a trpělivě čekal, až zmizí z povrchu země. Anglický masový vrah John George Haigh měl ve čtyřicátých letech 20. století vraždy jako své živobytí. Z peněz svých obětí si užíval života. Většinu ale prohrál v hazardu. V roce 1949 ovšem sklapla past. Policisté objevili u něj doma hotovou spoušť. V suterénu jeho domu se válely kusy lidských těl. Postrach Británie pak skončil v oprátce. 

Haigh se narodil do silně věřící rodiny, která zastávala strohý způsob života. Veškeré své ideály jeho rodiče vkládali právě do víry. To se na malém chlapci podepsalo. Později tvrdil, že měl z náboženství akorát noční můry. Vášeň namísto do víry vložil do hry na klavír. Získal dokonce stipendium na gymnáziu Queen Elizabeth ve Wakefieldu. Později se stal výborným vokalistou. 

Poté jakoby se v něm něco hnulo. Namísto kariéry umělce se vydal na dráhu zloděje a podvodníka. Z mnohých prací ho právě kvůli jeho kriminální činnosti vyhazovali. Když se pod falešným jménem začal vydávat

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání