V úterý po desáté hodině dopoledne ovšem volal na tísňovou linku 158 muž, který policistům sdělil, že předchozího dne byl svědkem krádeže mobilního telefonu a mladíka i s telefonem právě zahlédl v tramvajové soupravě na Koněvově ulici. Hlídka z místního oddělení na Jarově proto okamžitě projela trasu tramvají v lokalitě a na konečné zastávce Spojovací zahlédla mladíka, který odpovídal popisu od okradené policistky.

Policisté mladého muže vyzvali, aby je následoval na oddělení k podání vysvětlení a v policejním vozidle pak mladík hlídce řekl, že předchozího dne okradl ženu o mobil. Z kapsy pak vytáhl odcizený telefon a policistům vysvětlil, že je ve finanční tísni, má dluhy a krádež mu přišla jako nejjednodušší řešení jeho situace. Policisté pak na služebně z dostupných evidencí zjistili, že mobilní telefon v hodnotě asi sedm tisíc korun opravdu figuruje v databázích jako odcizený a osmnáctiletého muže tak zadrželi.

Dosud netrestaný mladík si v odpoledních hodinách vyslechl od policistů podezření ze spáchání trestného činu krádeže, za což mu hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. Po konzultaci se státním zástupcem se pak zadržený muž propustil na svobodu a jeho stíhání povedou policisté na svobodě.

por. Bc. Jana Rösslerová tisková mluvčí PČR FOTO: PČR