Neděle 29. května 2022
Svátek slaví Maxmilián, zítra Ferdinand
Oblačno, déšť 17°C

Řádění omikronu v Izraeli: Víc nakažených za leden než za celý rok 2021! A nová opatření

Autor: ČTK - 
28. ledna 2022
07:21

V Izraeli se letos potvrdilo víc případů koronavirové nákazy než za celý loňský rok, informoval dnes zpravodajský web The Times of Israel s odkazem na zprávu izraelského národního centra pro informování o koronaviru. Zatímco se loni v Izraeli, který má více než devět milionů obyvatel, podle zprávy potvrdilo zhruba 960 500 případů koronaviru, od počátku tohoto roku do středy činila bilance pozitivně testovaných 1 160 000.

Masivní nárůst počtu infikovaných je přičítán vysoce nakažlivé variantě omikron. Ve středu se podle údajů ministerstva zdravotnictví v Izraeli potvrdilo dalších 67 723 případů infekce koronavirem. Podíl pozitivních PCR a antigenních testů přitom činil téměř 25 procent.

Ke čtvrtečnímu odpoledni Izrael evidoval 480 501 aktivních případů koronavirové nákazy. Hospitalizováno tam je 2483 pacientů nakažených koronavirem, přičemž stav 931 z nich je vážný a 212 z těchto lidí je na přístrojích. Před týdnem bylo v Izraeli ve vážném stavu 587 pacientů nakažených koronavirem, před dvěma týdny 283.

V uplynulém týdnu testy prokázaly nákazu koronavirem u 520 000 Izraelců. Odborníci přitom předpokládají, že skutečné počty infikovaných budou podstatně vyšší. Komplikacím spojeným s nemocí covid-19 za poslední týden v Izraeli podlehlo 146 lidí, což je skoro o 74 procent víc než o týden dříve. Před měsícem Izrael evidoval v průměru deset covidových úmrtí týdně. Od začátku pandemie tam v souvislosti s nemocí covid-19 zemřelo 8541 lidí.

Světlo na konci tunelu

Izraelská vláda v reakci na rostoucí počty hospitalizací oznámila, že v zemi bude pro covidové pacienty zřízeno dalších 45 lůžek na jednotkách intenzivní péče. Premiér Naftali Bennett v této souvislosti poznamenal, že nynější vlna koronaviru v Izraeli dosáhla vrcholu. „Brzy uvidíme světlo na konci tunelu. Společně tuto vlnu zvládneme,“ řekl.

Ke čtvrtečnímu odpoledni bylo v Izraeli podle The Times of Israel obsazeno na 82 procent nemocničních lůžek a více než 9800 zaměstnanců ve zdravotnictví, včetně 1282 lékařů a lékařek a 2793 zdravotních sester a bratrů, nemohlo kvůli covidu-19 do práce.

Nová opatření

Zároveň v Izraeli přestala platit povinná karanténa pro školáky, kteří přišli do kontaktu s osobou nakaženou koronavirem. Izraelští odborníci tuto změnu podle The Times of Israel původně schvalovali, ale řada z nich změnila názor v souvislosti se zprávami o zvyšujícím se počtu hospitalizovaných dětí a rostoucím počtu případů PIMS, což je vzácný, ale nebezpečný multisystémový zánět, který se objevuje dva až čtyři týdny po prodělání covidu a často vyžaduje i hospitalizaci dítěte.

Podle nových pravidel se budou muset izraelští studenti a žáci testovat antigenním testem dvakrát týdně bez ohledu na to, zda jsou očkovaní, nebo ne, a před vstupem do školy se budou muset prokázat negativním testem. V případě nákazy v izolaci zůstanou jen děti s pozitivním testem, nikoliv jejich neinfikovaní spolužáci.

Video  Konec covidu v Česku: Konvalinkův optimistický scénář o letošním podzimu a účinných lécích  - Markéta Volfová, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

vaber ( 28. ledna 2022 08:24 )

to je ta účinnost vakcín 95% a očkování jako jediná záchrana ,
to nám hustili do kebulí média a všichni odborníci,
koho zajímá jaká je to varianta, když očkování je zbytečné, náhodou na tuto mutaci neumírá tolik lidí a zase je to prý zásluha očkování, mám hustí do kebulí a až přijde další agresivní ,co asi budou říkat

Kamyl ( 28. ledna 2022 08:16 )

... no tak konečně vakcína zabrala....uniklé video z Izraele ,nevěděli o zapnutých ruchových mikrofonech-ministr zdrav. a premiér "mě nezajímá jestli lidé umírají,je třeba neustále očkovat 4,5,6,7,8,9 dávkou dokud bude třeba"...bohužel mraky lidí tomu neuvěří a je to přímo z izrael. stránek a byl tam z toho pěknej poprask .!!!!!!

rada123 ( 28. ledna 2022 07:46 )

V Izraeli se mohou pochlubit očkováním i čtvrtou dávkou kvalitní vakcíny, za jejímž praktickým využitím doufám už všichni udělali tečku...

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa