Neděle 3. prosince 2023
Svátek slaví Svatoslav, zítra Barbora
Zataženo, sněžení -2°C

Spor o přesunuté trhy ve Zlíně: Hejtman z ANO je kritizuje, primátor z ANO brání

Autor: ČTK - 
10. prosince 2021
09:27

Hejtman Zlínského kraje Radim Holiš (ANO) kritizuje trhy ve Zlíně a vyzval vedení města, aby je zrušilo. Přestože vláda vánoční trhy zakázala, trhy na zlínském náměstí Míru jsou otevřené od středy. Umožnila to novela tržního řádu, která rozšířila tržiště Pod Kaštany i na náměstí. Podle zlínského primátora Jiřího Korce (ANO) je venkovní prodej bezpečný a na náměstí platí opatření, jako jsou bezpečné rozestupy či zákaz prodeje potravin ke konzumaci na místě. První den konání trhů na náměstí zasahovala policie a přišla na 17 prohřešků, na místě se také konzumoval alkohol. Podle Korce poslal policejní kontrolu na náměstí hejtman, píše dnešní Mladá fronta Dnes (MfD).

Prodejci se hájí tím, že prodávali například punč s alkoholem v uzavřených kelímcích, které si lidé přímo na náměstí otevřeli. Podle zlínského primátora Korce dostali prodejci pokyn, že musí jídlo a pití prodávat jen tak, aby si ho lidé odnesli.

„Bohužel jsem viděl, že to není naprosto zřetelné. Kelímek byl s víčkem, což není motivující natolik, aby si to člověk musel odnést s sebou. Řešili jsme to a mělo by dojít k nápravě,“ uvedl Korec. „Vzhledem k tomu, že na trhy poslal policii i hygienu hejtman, není v našem zájmu dělat problémy. Když tak jsme připraveni občerstvení zavřít. Pan hejtman obvolal všechno, co šlo, aby nám trhy zarazil,“ řekl deníku Korec.

Holiš uvedl, že na krizovém štábu vyzval všechny složky, aby případné trhy kontrolovaly ve všech městech kraje. Současně vyzval vedení Zlína, aby je zrušilo. „Nechápu krok zlínských radních. Považuji ho za nerespektování dohody napříč celým Zlínským krajem. Veškerá zodpovědnost za to, co se děje na náměstí ve Zlíně, jde na vrub vedení města,“ uvedl Holiš. O hejtmanově kritice trhů ve Zlíně informovalo dnes i Právo.

Ve Zlíně se zatím ke zrušení trhů nechystají. „To, že jsme z jednoho hnutí, neznamená, že musíme mít stejné názory a myšlenky. Žijeme v demokratické společnosti. Každý máme na tuto věc jiný pohled,“ uvedl Korec.

Video  Nerudová v Blesku: O drahých energiích, dopadech covidu, zrušených trzích i prezidentské kandidatuře  - Jaroslav Šimáček, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud