Neděle 5. prosince 2021
Svátek slaví Jitka, zítra Mikuláš
Zataženo, déšť se sněhem 2°C

Senior na čerpací stanici ukáznil mladíka bez roušky. Ten ho poslal ranou k zemi a skopal ho

Autor: ČTK - 
21. října 2021
21:45

V Brémách na severu Německa muž (21) napadl pracovníka čerpací stanice (67), který mu připomínal, že má mít nasazenou ochranu nosu a úst. Dnes o případu, který se stal ve středu odpoledne, informovala policie. V září muž odmítající nosit roušku zastřelil pokladníka benzinové pumpy ve spolkové zemi Porýní-Falc.

V Brémách mladý muž nejdříve přišel na čerpací stanici bez roušky. Když ho zaměstnanec upozornil, že podle platných předpisů ji mít musí, odešel. Později se vrátil s nasazenou rouškou a prodavače napadl. Udeřil ho, a když muž upadl na zem, několikrát ho kopnul. Muže ošetřili zdravotníci v nemocnici a pak byl propuštěn do domácího ošetřování. Útočník se vydal policii. Byl obviněn z ublížení na zdraví, poškozování cizí věci a krádeže.

Tajná služba: Radikalizace nese rizika

Zástupce německé civilní kontrarozvědky pro Dolní Sasko Bernhard Witthaut varuje před dalšími podobnými útoky. „Vypadá to, že období velkých demonstrací proti protiepidemickým opatřením je pryč. Ale na internetu se dá vysledovat, jak jsou různé komentáře stále radikálnější,“ řekl.

Objevují se podle něj i výzvy k převratu. „Postupující radikalizace části hnutí (popíračů koronaviru) s sebou nese rizika,“ uvedl také a dodal, že v okruhu lidí, kteří věří různým spikleneckým teoriím a nepravdivým informacím, se mohou objevit jedinci, kteří se cítí být povoláni k tomu, aby sáhli k extrémním prostředkům.

Zobrazit celou diskusi
Další videa