Úterý 26. října 2021
Svátek slaví Erik, zítra Šarlota
Oblačno 13°C

Brigádník (†20) na benzince schytal kulku do hlavy. Nechtěl prodat pivo zákazníkovi bez roušky

Autor: ČTK, for - 
20. září 2021
22:10

Muž odmítající nosit roušku zastřelil pokladníka čerpací stanice v západoněmeckém městě Idar-Oberstein. O víkendovém incidentu dnes podle agentury DPA informoval příslušný státní zástupce. Muž se údajně rozčílil, že mu pokladník nechtěl prodat pivo, protože neměl chráněné dýchací cesty, jak v Německu nařizují protiepidemické předpisy.

Němec byl zatčen a je podezřelý z vraždy. Podle státního zástupce Kaie Fuhrmanna se přiznal, že zabil 20letého studenta, který byl na čerpací stanici na brigádě, mířenou střelou do hlavy.

Podle vyšetřovatelů si podezřelý stěžoval na situaci kolem koronavirové pandemie. Cítil se být zatlačený do kouta a uvedl, že „neviděl jiné východisko“, než to dát najevo. Oběť se mu přitom zdála být „odpovědná za celkovou situaci, protože prosazovala pravidla“, uvedl Fuhrmann.

Muž si chtěl koupit pivo bez roušky

Muž v sobotu večer vstoupil do prodejního prostoru čerpací stanice bez roušky a u pokladny chtěl zaplatit dva balíky po šesti pivech. Prodavač ho upozornil na rouškovou povinnost, načež zákazník odešel a hrozil rukou, vyplývá z vyšetřování.

Zhruba o hodinu později se muž na benzince objevil znovu. Tentokrát měl nasazenou roušku, vzal balík piv a šel k pokladně, kde si roušku sundal. Pokladník ho opět nabádal k dodržování rouškové povinnosti. Nato pachatel vytasil revolver a mladíka zastřelil.

Video Hádky v debatě Blesku: Proč byly české školy zavřené během pandemie tak dlouho a kdo udělal chybu? - Blesk TV a Mall TV

Podezřelý byl v neděli ráno zadržen přímo v policejním areálu v Idar-Obersteinu. „Předpokládáme, že se chtěl sám vydat,“ řekl policejní prezident v Trevíru Friedel Durben. „Je to v každém případě zvláštní případ: Ani na policejním prezidiu v Trevíru, ani v zemi Porýní-Falc jsme ještě neměli takový trestný čin, u něhož by se dala tušit souvislost s koronavirem,“ řekl Durben.

vlajo ( 23. září 2021 07:43 )

Takže ne covid ale popírač je vrah.

illyria ( 21. září 2021 20:37 )

Alláh vidí očima věřícího... takže pokud sám muslim papá co nemá a pije co nemá, tak to Alláh nevidí...

pavel45 ( 21. září 2021 20:37 )

tuhle situaci zavinila jalová Merkelová

PavelSki ( 21. září 2021 18:35 )

Chudák kluk!
U nás také VŠ brigádník byl zastřelen na benzince před pár lety debilem, co během 3 dní 3 lidi zastřelil a jednoho postřelil. Ještě že ho pak policajti dostali tak, že po střelbě nepřežil noc v nemocnici. A neřeší se soudy, opravdu spravedlivý soud má vrah pak tam nahoře nebo v pekle.

schirru100 ( 21. září 2021 17:16 )

Tak to asi nebyl muslim, ale Arab.

Zobrazit celou diskusi
Další videa