Sobota 19. června 2021
Svátek slaví Leoš, zítra Květa
Polojasno 32°C

Dnes na zahrádku, od poloviny června dovnitř? Havlíček nastínil, co dalšího čeká hospody

Autor: ČTK - 
17. května 2021
13:02

Interiéry restaurací by se podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) měly otevřít v první polovině června. Zatím se počítá s otevřením 50 procent kapacity provozoven, u stolu budou moci sedět nejvýše čtyři lidé, řekl dnes Havlíček novinářům při návštěvě Berouna.

 

Venkovní prostory gastronomických podniků jsou ode dneška opět v provozu. Kvůli pandemii koronaviru na ně mají přístup jen lidé, kteří mají negativní test na covid-19, podstoupili očkování nebo v posledních 90 dnech tuto nemoc prodělali.

O dalším uvolnění Havlíček vede debatu s hlavní hygieničkou a ministerstvem zdravotnictví. Podle něj by se interiéry restaurací mohly otevřít v prvním červnovém týdnu, nejpozději ve druhém. „Zatím je v plánu v té první vlně v rámci restaurací 50 procent kapacity restaurace a samozřejmě všechna opatření hygienického charakteru,“ uvedl ministr.

Video Tisková konference po jednání vlády (3.5.2021) - ČTK/Blesk

Znamená to například, že stoly by měly být od sebe vzdáleny alespoň 1,5 metru. „Určitě budou nutné testy, určitě bude nutné očkování a v zásadě zase podobný režim, jako je dneska na zahrádkách,“ dodal Havlíček, který dnes přijel do Berouna promluvit si s několika provozovateli restaurací a podívat se na otevřené zahrádky.

Michal Snobl ( 17. května 2021 18:28 )

Havlíčku vy liž si podvodníků zlodějský

krapotkin ( 17. května 2021 16:23 )

Vláda rudých zmetků končí, tak se snaží ještě na poslední chvíli znepříjemnit lidem život.

tomik007 ( 17. května 2021 15:52 )

Nejdříve to nastínil a později i namlžil 👅

Zobrazit celou diskusi
Další videa