Pondělí 22. dubna 2024
Svátek slaví Evženie, zítra Vojtěch
Oblačno 6°C

Hamáček pro Blesk: Prymula na fotbale? Strašlivý dopad! A dovolenou z nás neměl nikdo

Video se připravuje ...
Aktualizováno -
19. února 2021
13:31
Autor: Jakub Tomek, Markéta Volfová - 
19. února 2021
12:50

Čísla nakažených covidem-19 stále rostou, a tak vláda nakonec v pondělí všechny maloobchody neotevře. Co říká ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) na včerejší fotbalové utkání, kterého se v době pandemie zúčastnil i epidemiolog Roman Prymula, který přitom vyzýval k tvrdému lockdownu? Jak Hamáček vnímá aktuální dohody kolem konce nouzového stavu a pandemického zákona, na kterém se vláda domlouvala s opozicí a který nyní míří do Senátu?

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) okomentoval v pořadu Epicentrum návštěvu epidemiologa a nyní již bývalého premiérova poradce Romana Prymuly na fotbalovém utkání. „Prostě je to špatně. Vůbec nechápu, co jej k tomu vedlo. Jsem rád, že se pan Jaroslav Tvrdík za Slavii omluvil, že vlastně vůbec formát VIP fungoval. Slavie to měla povolené, ale dopad té fotografie je strašlivý,“ hřímal.

„Pokládám jej za dobrého odborníka, ale v tomto souhlasím s premiérem Andrejem Babišem, že mu chybí sociální inteligence,“ dodal Hamáček v pořadu Blesku.

A obul se i do Prymulova vyjádření, že ještě neměl dovolenou. „Dovolenou neměl nikdo, všichni máme problém. Chápu, že to všechny štve a všichni by chtěli pryč z tohoto blázince, ale bohužel to nejde. Všichni to musíme vydržet a zejména to musí vydržet ti, co zákony vydávají.“

Hamáček: Havlíčkovo jednání nebylo odpovědné

V pořadu Epicentrum se Hamáček rozpovídal i o kauze „otevření maloobchodů“. Vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) totiž avizoval, že by rád v příštím týdnu maloobchody otevřel - konkrétně již od pondělí 22. února. A zavřené provozovny rázem ucítily šanci, že se pro ně věci zlepší.

V pátek však pro ně přišlo další zklamání. Vláda v čele s ministrem Janem Blatným (za ANO) to zatrhla. 

„Nevím, proč jde vicepremiér Havlíček do médií s tím, že otevře obchody, když ví, že v tomto vláda není jednotná a když ví, že tomu data z ministerstva zdravotnictví nenaznačuji. To není odpovědné,“ okomentoval Hamáček jednání svého kolegy z Babišova kabinetu. 

Podle Hamáčka je navíc logické, že k tomu nemůže dojít. „Stoupla by mobilita, stouplo by množství kontaktů. Logicky, takhle jdete do jednoho obchodu, ale takhle byste přebíhali z jednoho do druhého. V situaci, kdy máme úplně plné JIP to je z mého pohledu strašné riziko,“ dodal.

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) v pořadu Epicentrum (19.2.2021) Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) v pořadu Epicentrum (19.2.2021) | Blesk:Michal Protivanský/CNC

Uživatel_5483526 ( 20. února 2021 10:16 )

Sociální inteligence? Co to je? Inteligence buď je, nebo chybí. To, že si Babiš nepovšimnul, že má za hlavního poradce člověka bez inteligence, je tragické. To, že tento rádoby odborník zničil mnoho podnikatelů, aniž by to mělo na pandemickou situaci jakýkoliv pozitivní efekt, je tragické. Že není možné jedněm zakazovat a zavírat (např. zakazovat lyžování a zavírat skiareály) a zároveň některé sportovní akce dělat pro hrstku vyvolených, tak tomu by rozumělo i malé dítě uvězněné na distanční výuce. To nejsou jenom opakované projevy tzv. papaláštví, to je vrcholná arogance a pohrdání lidmi. Předseda vlády by měl nést plnou zodpovědnost a odstoupit také, protože to byl on, kdo si ho vybral do čela momentálně nejdůležitějšího resortu zdravotnictví a to i přes jeho morálně pochybnou minulost, by to on, kdo po jeho hrubém selhání z něho udělal nejvýznamnějšího poradce a jeho mnohdy nesmyslné nápady realizoval. Tahle vláda nás zavlekla do morální krize, dlouhodobě nezvládá pandemickou krizi (narozdíl od ostatních zemí Evropy) a je příčinou blížící se ekonomické katastrofy, protože zadlužení státu i přes chabé odškodnění je astronomické. Důvodem je skutečnost, že mnohá odškodnění jsou zbytečná (vláda zavírala provozy, kde byla rizika minimální, zatímco nezvládla skutečně rizikové zdroje šíření nákazy) a hlavně díky nezvládnuté situaci zbytečně dlouhá. Zkuste se prosím dnes, po pěti měsících registrovat k dobrovolnému bezplatnému testování. Dostanete se na řadu za týden nebo i déle. Tragédie, tragédie. Parlament by měl vládu okamžitě odvolat a jmenovat dočasnou vládu schopných lidi, pokud v této zemí nějací ještě existují.

ellyane ( 19. února 2021 22:58 )

Je ostuda co si rádoby nadlidi dovolí, před zbytkem národa nemají ani trochu studu, ty omluvy jim nikdo nemůže snad věřit.
Jsem velmi zvědavá na audit u Hniličky, firma Kymličky a Hauka je celkem dost profláknutá, kontroly tam probíhaly, ale vždy se uklízelo a protože těch firem mají hodně nic není problém.

villon ( 19. února 2021 22:40 )

Twl, se směju: prej Primula 2x. To je přesně ten důkaz, jak je Babiš nekompromisní. A za tejden ho jmenuja znovu a jestli zase něco provede, tak ho sundá potřetí. To samá platí na Hniličku, rezignoval na poslance ale v agentuře, kde kreje čórky v hodnotě 12 miliard ročně jede dál. Faltýnkovi se nestalo nic, atd atd. Bureš hází přes palubu jenom jebky co už nepotřebuje, nebo co na něj nemaj nějaký kompro.

villon ( 19. února 2021 22:36 )

Tak na druhou stranu proč se zeširoka rozepisovat, když je stejně celýmu národu (kromě followerů kanálu Čau lidi) jasný, kdo za tím stojí. Bureš nebo Primula.

villon ( 19. února 2021 22:33 )

Vládě tu už věří jen pár zoufalců ze sdružení přítel Penamu, zaměstnanecký spolek Vodňanského kuřete (mimo UK a rumunských ilegálů, kterým je to u pr ele) a snad ještě Youtuberka neteř babiše. S tím proti coroně nemáme šanci vyhrát. Navíc prezident na baterky, už leta s jedinou utkvělou myšlenkou -- pomstít se všem deseti milionům nepřátel za to, že ho kdysi vyfakovali socdemácký poslanci při volbě prezidenta proti Kikině. S Čechama do jde do kopru a Slávka vyletí z poháru, Lestr ji doma přejede tři nula.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa