Sobota 12. června 2021
Svátek slaví Antonie, zítra Antonín
Oblačno, bouřka 25°C

Další nelegální mejdan v centru Prahy: Na střeše Kotvy pařilo 160 lidí, i cizinci až ze Seychel

Autor: veef - 
15. května 2021
12:42

Touha po večírku je zdá se silnější než vládní nařízení. Hodinu po půlnoci z pátku na sobotu ukončila pražská policie další nelegální party v centru Prahy. Na náměstí Republiky, na střeše obchodního domu Kotva, kde se nachází i hudební klub, policie objevila 160 mladých lidí. Většina z nich byli cizinci, a to dokonce i z dost exotických zemí.

Policie rozprášila další nelegální večírek. Tentokrát party chtivá omladina vystřídala sklepní prostory za střešní klub a kromě alkoholu si tak účastníci mohli užívat i noční panorama Prahy. „Okolo jedné hodiny ráno jsme od našich kolegů z městské policie přijali oznámení, že na střeše jednoho z obchodních domů se koná nelegální večírek,“ řekl Blesku mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Bavili se především cizinci

Policisté na místo okamžitě vyrazili. „Na místě bylo nalezeno 160 osob. Čechů bylo pouze 25, ostatní byli cizinci a někteří z dost exotických zemí. Kromě Němců, Francouzů, Belgičanů nebo Rusů zde byly i osoby z Mexika, Venezuely a dokonce jeden účastník ze Seychel,“ dodal Daněk.

Policie všechny účastníky legitimovala. Na čtyřiadvacetiletého muže museli policisté  podle Daňka použít donucovací prostředky. „To se ale událo už dole na ulici před klubem,“ doplnil mluvčí.

Na majitele, respektive nájemce klubu bude podáno oznámení o podezření ze spáchání přestupku proti vládním nařízením. V tomto případě hrozí pokuta až 3 miliony korun.

Případů je více

V minulosti museli policisté v centru Prahy na nelegálních večírcích zasahovat už několikrát. Nejznámější byla asi party v ulici Anenská, kde museli použít policisté i beranidlo, aby se do prostor vůbec dostali. Na začátku dubna se zase konala party v luxusním střešním apartmánu ve Vojtěšské ulici, kde se bavilo asi 56 mladých lidí, také převážně cizinců.

Video Další nelegální party v centru Prahy: Na Staroměstské náměstí přijela policie (9.1.2021) - Od čtenáře Blesku

NerudnejDedek ( 16. května 2021 01:33 )

Napařil bych jim pokutu 100.000 každému a pak poslat pracovat na 8 let do kamenolomu❗

zdenkkuvnavrat ( 15. května 2021 18:44 )

Jen ať paří a hlavně, ať se páří!

e.lesanova ( 15. května 2021 18:43 )

Takže máme naději, že se v Česku podaří vytvořit z tohoto "koktejlu" super mutaci covidu ??? Tohle je prostě špatně, na jedné straně kdejaká samotná kadeřnice pod tlakem restrikcí se zákazníky atd. a na druhé se stále konají podobné mejdany...Maximální pokuty a vejlupky okamžitě vyhostit

flesch2z ( 15. května 2021 18:33 )

H.O.V.A.D.A hnusný.

flesch2z ( 15. května 2021 18:33 )

*** hnusný. Okamžitě je všechny deportovat a napařit každému z nich 30 000,-Kč, jako Kalausovi, a majitele stáhnout z kůže a pak taky deportovat.

Zobrazit celou diskusi
Další videa