Sobota 13. dubna 2024
Svátek slaví Aleš, zítra Vincenc
Polojasno 19°C

Bála se, že ji manžel zabije, tak utekla! Teď Aleně (57) našli nádor a kvůli covidu je bez práce

Autor: jč - 
12. května 2021
16:50

Před třinácti lety utekla Alena Brištělová (57) s dcerou z Běloruska do Česka. Měla strach z dnes už exmanžela, bála se, že ji zabije. Tady se z ní stala vyhlášená masérka. Dařilo se jí, ale covid-19 jí pořádně znepříjemnil život.

Vlohy, že sáhne na člověka a hned ví, kde má problém, zdědila po babičce. Nikdy nemarodila, koronaviru ale neunikla. „Tři týdny jsem měla čtyřicítky, brala antibiotika. Mám astma a byly dny, kdy jsem se sotva doplazila k oknu, abych ho otevřela a nadechla se. Také jsem čtyři hodiny v kuse zvracela a seděla na WC. Myslela jsem, že už tu nebudu, a zavolala jsem záchranku,“ líčila.

V nemocnici dostala kyslík a na CT odhalili, že nekuřačka má na pravé plíci malý nádor. Nikdo neví, zda tam už byl, nebo vznikl nyní. Dostala silné léky a nesmí tři měsíce pracovat.

Zoufalá situace

„Pro mě je to patová situace. Loni jsem složila zkoušky a neoficiálně jsem už občankou ČR, ale nemám v ruce dosud žádný doklad. Nemohu žádat o sociální podporu. Nemám ani nárok na nemocenskou. Platím si poctivě sociální a zdravotní, ale ne pojistné na nemocenské pojištění,“ vysvětlila.

Dál ale platí nájem za masérnu, za byt, zdravotní a sociální pojištění. „Kde mám na to ale vzít. Chodí mi jen státní podpora od finančního úřadu 500 Kč za den, kompenzace za covid. To zdaleka ale nestačí,“ zoufá si žena. Ještě že jí pomáhá dcera, která po mateřské nastoupila do práce. Toužebně také vyhlíží čas, kdy bude moci zase masírovat. „Jen aby mi to zdraví dovolilo,“ dodává.

Brňan Luděk (77) s covidem-19 podstoupil léčbu lékem Regeneronem R.

Video  Brňan Luděk (77) s covidem-19 podstoupil léčbu lékem Regeneronem R  - Zdeněk Matyáš
Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

jiznicechy ( 12. května 2021 22:57 )

Běloruská občanka tedy neměla 147,- Kč na nemocenské pojištění měsíčně! Takže paní zcela logicky předpokládala, že nikdy neonemocní a není tudíž nutné si nemocenské pojištění platit. Ona si jako OSVČ neplatí 147,-, Kč?????

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa