Pátek 16. duben 2021
Svátek slaví Irena, zítra Rudolf
Zataženo, déšť se sněhem 5°C

Přes 4 miliony vakcín za den: Očkování v USA nabírá tempo, od 19. dubna bude pro všechny dospělé

Autor: ČTK - 
6. dubna 2021
22:50

Americký prezident Joe Biden se chystá uspíšit termín, od kdy se budou moci proti covidu-19 nechat očkovat všichni dospělí obyvatelé USA. Původně plánoval, že přístup k vakcínám se pro všechny Američany otevře 1. května, nově to má být 19. dubna. Informovala o tom stanice CNN, podle níž prezident změny v harmonogramu očkování oznámí ve svém úterním projevu.

Biden má o očkování mluvit po poledni místního času (19:30 SELČ) při návštěvě vakcinačního centra ve státě Virginie. Podle CNN bude rekapitulovat i postup očkovací kampaně a oznámí, že během jeho prvních 75 dní v úřadě se vyočkovalo 150 milionů dávek. Jako reálný se tedy jeví jeho závazek, že během 100 dní v Bílém domě zdravotníci aplikují 200 milionů dávek proticovidových vakcín.

Více než 4 miliony vyočkovaných dávek za den

Možnost očkování proti covidu-19 pro dospělé obyvatele už k 19. dubnu oznámily téměř všechny americké státy. Některé z nich ve svých centrech začnou lidi nad 16 let očkovat ještě dříve. Například guvernér státu Maryland Larry Hogan v pondělí řekl, že všeobecné očkování začne už v úterý. Pouze Oregon a Havaj zatím stále uvádějí, že s vakcinací všech dospělých počítají až od začátku května.

O víkendu americké Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) oznámilo, že se za den poprvé podařilo podat více než čtyři miliony dávek vakcín proti covidu. Plnou imunitu proti nemoci má nyní díky očkování asi 62,4 milionu lidí, což je zhruba pětina populace USA.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa