Pondělí 19. duben 2021
Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela
Zataženo, déšť 11°C

Zeman chce Prymulu za poradce, Mynáře stál fotbal prémie. A co řekl na Klausův covid?

Autor: simao - 
28. února 2021
11:40

Miloš Zeman chce exministra zdravotnictví Romana Prymulu (za ANO), který skončil coby poradce premiéra Babiše (ANO) po účasti na fotbalovém zápase Slavia - Leicester, za svého poradce. Hradního kancléře Vratislava Mynáře, který na fotbal vyrazil mezi VIP hosty také, stihla kritika prezidenta i stržení prémií, prozradil Zeman v Partii na CNN Prima News. Zeman se vedle toho pozastavil i nad tím, že se jeho předchůdce Václav Klaus nakazil covidem-19. Připomněl přitom svá nedávná slova pro Blesk.

„Já uvažuji o tom, že by byl můj neplacený poradce, protože jako odborník je vynikající. Jak správně říká pan premiér, tak jeho sociální inteligence, viz ten fotbal, není úplně vynikající,“ říkal s úsměvem v nedělním vysílání na CNN Prima News prezident Miloš Zeman k Romanovi Prymulovi, kterého označuje za nejlepšího epidemiologa v Česku. I proto by rád využil jeho rad.

Na dotaz moderátorky, zda se na Prymulu po účasti na fotbalovém zápase, před kterým exministr zdravotnictví apeloval intenzivně k lockdownu Česka, jenž by udržel Čechy doma, zlobil, Zeman odpověděl, že ano. „To víte, že jo,“ prohodil prezident.

„Já s ním budu spolupracovat, milá paní moderátorko, nikoli jako s návštěvníkem fotbalových utkání, i když mám Slavii rád, ale jako s nejlepším českým epidemiologem - a to je pro mě rozhodující,“ upozornil však prezident.

Trest pro Mynáře: Přišel o prémie

Trest však stihl kancléře Vratislava Mynáře, který byl na fotbalovém klání Evropské ligy mezi diváky také. „Panu kancléři jsem sebral 100 procent prémií, zkritizoval jsem ho, on se omluvil, uznal chybu a tím to pro mě skončilo,“ prozradil Zeman.

Video Na zápase Slavie byl i Prymula. O pár hodin dříve vyzýval k tvrdému lockdownu. - iSport TV

S exprezidentem Václavem Klausem, který se nakazil covidem-19, prý Zeman zatím osobně nemluvil.

„Zatím ne, prý je v domácím ošetřování. Já mu samozřejmě přeji brzké uzdravení, nejsem sadista. Ale dovoluji si připomenout svůj prognostický výrok, asi před třemi týdny, plus minus, jsem to říkal v interview pro deník Blesk: Václave, nech se očkovat, jinak riskuješ, že tě ve tvém věku covid dožene. Stalo se, ale znova opakuji, že věřím, že se uzdraví,“ uvedl Zeman, který se označuje za propagátora očkování.

Slova vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD), který by prý Klausovi s chutí naúčtoval náklady na péči, však Zeman odmítl. „To přece není řešení,“ míní prezident.

Mentální demence se Klause netýká, glosoval Zeman

Zeman přitom dnes na CNN Prima News označil za „lehce dementní“ tu část Čechů, která se odmítá nechat očkovat.

„Jsme v situaci, kdy, i když někteří lamentují, se tato katastrofa postupně blíží ke svému konci. A víte proč? Podobně, jako jsem kdysi vyzval k nošení roušek, jsem pak vyzval k očkování. A podle mého odhadu nejpozději v září tohoto roku by mohla být proočkována velká většina populace, v podstatě všichni ti, kdo to chtějí. A já věřím, že ta lehce dementní skupina, která to nechce, změní svůj názor. Nu, a v tomto okamžiku pandemie skončí. A to je můj optimismus,“ říkal Zeman.

V závěru pořadu se k tomu ještě jednou vrátil. „Mimochodem, když jsme tady mluvili o jisté mentální demenci, což se evidentně netýká Václava Klause, tak já jsem dokonce řekl výrok ředitele jedné nemocnice. A pokud mě paměť neklame, tak to bylo ve Slaném. A on říkal, že všichni, kdo jsou proti očkování, jsou debilové. Ne, opravuji se, blbci. Ne debilové, ale blbci. Tak jak vidíte, já jsem slušně vychovaný člověk a takový výrok jsem nepoužil,“ poznamenal s úsměvem.

Ke Klausovi pak závěrem dodal, že pokuta za nenošení roušky, kterou si Klaus odmítl nasadit přes nos a ústa i během oslav 17. listopadu v centru Prahy, je adekvátní trest.

„Ale v každém případě ne ta náhrada, ta pokuta 10 tisíc za to, že byl bez roušky, to ano, on, myslím, podal odpor, ale za lékařskou péči by se v sociálním státě platit nemělo,“ dodal Zeman.

Video Klausův říjnový projev: Nedopusťme, aby nás paralyzoval záměrně šířený strach. - Redakce Blesk

badot ( 1. března 2021 11:48 )

Nic horšího a odstrašujícího, než je tenhle těžce dementní blb, už v Čechách nikdo nenajde. Žijeme v hrůzostrašném absurdistánu, kdy vládnou STBáci, *** komunistické a čínsko-ruští přisluhovači typu Zemana a slovenského parazita Babiša. A soudruh plukovník Prýmula, lampasák a lékař amatér, který má minulorežimní manýry hluboce pod kůží, hledá pár těchto příšer, aby se s nimi mohl spřáhnout pro své vyžírkovské potřeby.

zdendikk ( 1. března 2021 05:32 )

Retarda žádného poradce nepotřebuje, tomu stačí loutkovodič

zdendikk ( 1. března 2021 05:32 )

Retarda žádného poradce nepotřebuje, tomu stačí loutkovodič

sekebo ( 28. února 2021 23:06 )

To se tedy Prymula nadře u pyžamkového krále.

dobraduse ( 28. února 2021 21:26 )

ty už máš dost....

Zobrazit celou diskusi
Další videa