Pondělí 19. duben 2021
Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela
Zataženo, déšť 11°C

Mladé ženy si v přestrojení za babičky šly už pro druhou vakcínu

Autor: ČTK - 
20. února 2021
07:07

Brýle na nose, nasazené čepce a rukavičky měly posloužit jako maskování dvěma ženám ve věku 34 a 44 let. Ty se v tomto přestrojení za „babičky“ pokoušely na Floridě dostat ke druhé vakcíně proti covidu-19. Byly zadrženy, u sebe nicméně měly potvrzení o první dávce, informuje CNN.

Kuriózní případ popsal na čtvrteční tiskové konferenci představitel floridského ministerstva zdravotnictví v okrese Orange County, který zahrnuje město Orlando. Ženy prý na nespecifikované očkovací místo dorazily v čepcích, rukavičkách a s brýlemi. Poté, co personál narazil na problémy s jejich doklady, očkování nedostaly.

Obě ovšem měly platný záznam o absolvování prvního očkování, řekl Raul Pino z ministerstva zdravotnictví. Jakým způsobem se k vakcíně dostaly, zdravotnické úřady nebyly ihned schopny vysvětlit. Na Floridě mají zatím přístup k očkování proti covidu-19 zdravotníci a lidé ve věku 65 let a více.

„Je to ta nejžhavější komodita, co tady teď je,“ poznamenal Pino. „S prostředky, které dostáváme, musíme být velmi opatrní,“ pokračoval. Na klinice, kam se dvě falešné stařenky dostavily, prý byla posílena bezpečnostní opatření.

Úřad šerifa Orange County CNN potvrdil, že jej zdravotničtí činitelé vyzvali, aby dvěma ženám přistiženým při pokusu o podvod vydal varování ohledně nepovoleného vstupu. Policie nicméně žádné další podrobnosti o incidentu nesdělila. Ženy na žádost o komentář bezprostředně nereagovaly.

svetluvstric ( 20. února 2021 10:01 )

ve statech zadna rodna cisla nejsou,kartu si mohly neci pujcit,aspon se nekdo ockovat necha,tady lezi vakcina ve skladu a mocni na to serou

svetluvstric ( 20. února 2021 10:00 )

tak bych holkam za napaditost a vtip,v teto jinak smutne dobe,dal milost

bre-burda ( 20. února 2021 09:50 )

Nechápu. To už je v tom taková anarchie, že se nepředkládá karta pojišťovny, kde je rodné číslo nebo alespoň datum narození?

Zobrazit celou diskusi
Další videa