Pondělí 1. březen 2021
Svátek slaví Bedřich, zítra Anežka
Polojasno 6°C

Smutná oběť koronaviru: Lenka zemřela krátce po porodu, miminko ani nestihla podržet v náručí

Autor: DH - 
16. února 2021
15:54

Mladá maminka Lenka společně se svým manželem vychovávala synka a těšila se na další přírůstek do rodiny. Bohužel, Slovenka se ve vysokém stadiu těhotenství nakazila koronavirem a musela být převezena do nemocnice. Miminko se narodilo v pořádku, nicméně jeho maminka 11. února zákeřné nemoci podlehla.

„Pacientka do naší nemocnice přišla ve vážném stavu s nemocí covid-19. Lékaři museli kvůli záchraně miminka vykonat ve 34. týdnu těhotenství sekci, avšak matka nezvládla těžký průběh onemocnění koronavirem,“ uvedl pro server Pluska.sk mluvčí Fakultní nemocnice v Trnavě Matej Martovič. „Celé nemocnici je tento případ nesmírně líto,“ dodal.

Mladá maminka po porodu ještě žila, nicméně náročný zákrok ji velmi vyčerpal a virus byl pak nad její síly. Její manžel teď zůstal na dvě děti zcela sám. Jeho kolegové z justiční stráže na něj nyní pořádají sbírku. Chtějí kolegovi v těžkých životních chvílích pomoci.

„Slova se hledají jen velmi těžko, ale jsme připravení pomoct. Cílem dobrovolné finanční sbírky je ulehčit Andrejovi novou životní cestu, na kterou se musí vydat se svými dětmi, a alespoň z části mu tento začátek zabezpečit tak, aby se mohl soustředit jen na lásku svých dětí a nemít starosti s praktickou stránkou života,“ uvedli kolegové na svém facebooku.

monokl2 ( 16. února 2021 21:04 )

Po porodu zemřela na covid to může napsat jenom úchyl nebo naprostý blb!

ginkognito ( 16. února 2021 21:02 )

Zdravý člověk na covid nezemře! Covid je jen urychlovač, který dodělá dlouhodobě nemocné nebo nasrané. Co vlastně té paní bylo? Kolik vám platí zdravotnická a farmaceutická mafie za šíření hovadin, aby se napakovala? Hanba vám!!!!

Uživatel_5434167 ( 16. února 2021 19:07 )

Pokud nebylo dítě v přímém ohrožení života, proč tedy dělali sekci, která vyčerpá i zdravou matku? Zajímalo by mě vice podrobností... pochopitelně mi je velmi líto maminky, která se svého miminka nedočkala...

tomshark ( 16. února 2021 17:17 )

Jo, jo, chripecka!

analog ( 16. února 2021 17:04 )

tak to je fakt.

Zobrazit celou diskusi
Další videa