Sobota 6. březen 2021
Svátek slaví Miroslav, zítra Tomáš
Polojasno 3°C

Realita v první linii: Pandemie ukázala, jak jsou lidé zlí, tvrdí prodavačka Ludmila

Autor: miv - 
16. února 2021
05:30

Je to již téměř rok, co se život v České republice změnil k nepoznání. Po světě se začal šířit virus a spolu s ním i strach. Pandemie onemocnění covid-19 téměř zastavila společenské dění, možnost cestování, ale i tak běžné věci, jako je chození do práce. Poslední zmíněná položka ale neplatí pro občany, kteří pracují v takzvané první linii. Nejsou to ale jen záchranáři či policisté, kteří každý den riskují své životy pro dobro ostatních. Neobešli bychom se ani bez prodavaček, řidičů MHD nebo pošťáků. V seriálu Blesku přinášíme rozhovory s těmi, jejichž profese je právě jednou z těch nejvíce dotčených.

Jednačtyřicetiletá Ludmila Dzurková z Ústí nad Labem pracuje jako prodavačka ve velkém obchodním řetězci. V rozhovoru prozradila, jak se změnilo chování zákazníků během pandemie i co ji drží nad vodou.

Jak vypadá váš běžný den, co se změnilo proti době před covidem?

Pracuji od sedmi hodin. Nasadím si roušku, musím si dezinfekcí vyčistit ruce a teprve potom můžu jít pracovat. Chodí nám tam hodně hygiena, kontrolují, jestli používáme dezinfekci, jestli si myjeme pořádně ruce. Velmi se zhoršilo chování zákazníků, kteří jsou nervózní a tím pádem i nepříjemní. Někteří

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium

Další videa