Pátek 26. únor 2021
Svátek slaví Dorota, zítra Alexandr
Oblačno, déšť 13°C

Holčička (†9) s „mírným“ covidem zemřela ve spánku. Nakazila se asi ve školním kroužku

Autor: Darina Jíchová - 
9. února 2021
11:05

Rodina Makenzie Gongoraové (†9) z Texasu prožívá těžké chvíle, školačka zemřela jen tři dny poté, co u ní testy potvrdily koronavirus. Dívka podle výpovědi příbuzných zemřela ve spánku, infekce u ní měla mírný průběh a rodiče si vyžádali pitvu, chtějí vědět, co vedlo ke smrti jejich dcery, uvedl list Daily Mail.

Koronavirus způsobující nemoc covid-19 byl u Makenzie diagnostikován v pátek 29. ledna, podle příbuzných u ní měla nemoc mírný průběh, objevily se u ní symptomy jako zvracení a bolest hlavy. Večer v pondělí 1. února Kristle Gongoraová uložila dceru do postele, druhý den ji ale už neprobudila. Příbuzní si nejsou vědomi toho, že by Makenzie měla nějaké zdravotní problémy.

Rodina nyní čeká na výsledky pitvy, která má zjistit příčinu smrti. Dívka se zřejmě nakazila na zájmovém kroužku, kam docházela po škole. Právě tam si začala stěžovat na bolesti hlavy a zvracela. Když jí lektoři změřili teplotu, zjistili, že má horečku. Kontaktovali Gongoraovou, která následně dceru vzala do vojenské nemocnice Brooke Army Medical Center v San Antoniu.

Rodině se zdálo, že se stav dívky lepší

Lékaři dívce dělali testy na chřipku a streptokoka, ty se u ní ale nepotvrdily. Nakonec ji otestovali i na koronavirus, výsledky byly pozitivní. Lékaři matku s dcerou poslali domů a vyzvali Gongoraovou, aby u dívky sledovala teplotu.

„Naše Kenzie neměla žádné respirační problémy,“ sdělila tisku teta školačky Victoria Southworthová. „Ani při nákaze se nic nedělo, průběh i příznaky byly mírné. O víkendu se dokonce zdálo, že se zotavuje,“ vypověděla teta. Southworthová společně s dalšími příbuznými rodiny na webu GoFundMe založili sbírku, jejíž výtěžek půjde na pohřeb Makenzie.

Úmrtí na tátovy narozeniny 

„V pondělí v podvečer si Kenzie stěžovala na únavu, švagrová ji uložila do postele. V noci ji byla zkontrolovat, bohužel v tu dobu Kenzie už nedýchala a neměla puls,“ dodala Erica Gongoraová, další z tet zemřelé školačky. Tragédie rodinu zasáhla v den narozenin dívčina otce a tři dny před narozeninami její matky.

„Kenzie byla maličká jako skřítek, ale byla velmi starostlivá, milující a laskavá, celkově byla velmi vřelá a chtěla se s každým kamarádit. Zůstala nám po ní obrovská díra v srdcích,“ uvedla Southworthová. Rodina sice neví o žádných preexistujících zdravotních problémech, kterými by Makenzie trpěla, připustila však, že dívka na svůj věk byla velmi drobná.

Závěry pitvy nejsou zatím známé, nelze tedy říct, zda příčinou smrti byl covid-19, rodina ale věří tomu, že dívku zabila nákaza. „Čekáme na výsledky, ale myslíme si, že smrt zapříčinil covid-19. Ta nemoc nezná žádné věkové hranice, neteři bylo teprve devět let. Covid-19 je něco příšerného,“ prohlásila Southworthová.

Rodina v karanténě

Gongoraová pracuje jako zdravotnice v první linii, nicméně už byla oočkovaná proti koronaviru. Nákaza se však potvrdila i u otce rodiny Nathaana Gongoryho a jejich druhé dcery Sophie. Celá rodina je v karanténě, což bude mít vliv i na pohřeb Makenzie, obřad zřejmě bude muset být po dokončení pitvy odložen.

Video Rekordní nadúmrtnost a největší pokles naděje dožití od války. Expertka promluvila o vlivu covidu - Blesk

verka1 ( 9. února 2021 18:47 )

Prve mírný průběh a léčba doma, stav se zhorší a v nemocnici už jen řeknou embolie.
Bude to horší a horší, bude to mít víc lidí. Proto nás aspoň ruskou vakcínou chtějí naočkovat.

mikes15 ( 9. února 2021 16:45 )

Mutace viru způsobí, že ač budete mít lehký průběh, tak zemřete. A to už se vyplatí Horste

starypes ( 9. února 2021 14:45 )

Neboj, z tebe už nemusí.

Blacktip ( 9. února 2021 14:27 )

Slysel jsem uz z vice stran (i od zdravotniku), ze covid muze vyvolavat embolie. Covid pomalu, ale jiste nabira na sile, nezda se vam? Lide se snadneji nakazi a pribyva tezkych az fatalnich prubehu mezi mladsimi rocniky. Ockovani snad dokaze alespon zmirnit prubeh, ale tyjo...i ja, zaryty optimista uz zacinam mit chmurne myslenky co se tyka uvolneni a navratu do jakz takz normalniho zivota.

padouch236 ( 9. února 2021 13:12 )

To už tady bylo, když všichni zemřelí v Česku byli covidoví a jak to Blatný u Moravce prozradil...Proč pořád děláte z lidí pitomce?????

Zobrazit celou diskusi
Další videa