Pátek 8. prosince 2023
Svátek slaví Květoslava, zítra Vratislav
Oblačno, sněžení 0°C

Video ministerstva drtí popírače drsnými záběry z nemocnic: Na hrubý pytel hrubá záplata?

Autor: štt - 
11. ledna 2021
05:30

Slovenské ministerstvo zdravotnictví zveřejnilo video z oddělení pro pacienty s covidem-19. Do záběrů jsou doplněny i momenty z demonstrací proti státem nařízeným omezením a slova těch, kdo o vážnosti situace pochybují. Akce má za cíl přesvědčit lidi, kteří současnou situaci podceňují, aby si připustili realitu pandemie. Nechybí záběry z počátku ledna, které mají upozornit na vážnost krize, s níž se potýká nejen země na východ od našich hranic.

Záběry pacientů bojujících v nemocnici o každý nádech v kontrastu s bouřícím se davem. Na demonstracích, které probíhají i u nás, lze při projevech často slýchat zlehčování současné pandemie. Mnozí lékaři přitom upozorňují na zvyšující se počet nemocných pacientů. Kromě vyčerpaných a přetížených zdravotníků, odložených operací, přetížených nemocničních kapacit, jde přece hlavně o zmařené lidské životy. A právě na to video poukazuje.

Přes snahu mnoha médií i odborníků informovat o průkazné nebezpečnosti viru, zaznívají také ve stále unavenější slovenské společnosti stále hlasitěji postoje, které často vycházejí z neověřených a zmanipulovaných informací. I kvůli zhoršující se ekonomické situaci však získávají mezi tamními obyvateli na popularitě. V popředí zájmu se tak ocitají osoby, které popírají závažnost situace.

Jak uvádí slovenský Nový Čas, mezi nejznámější pochybovače se řadí doktor Igor Bukovský, který šířil konspirace od počátku pandemie. Vlnu nevole ale ve svůj prospěch využila zejména slovenská extrémní pravice. Na demonstracích mají pravidelně projevy členové Kotlebovy nacionální strany. Na videu se objeví také youtuberka Lívia Garlačová, známá svou podporou slovenské extrémní pravice. 

Právě protesty odpůrců covidových omezení se na videu objeví vedle pacientů trpících těžkým průběhem nemoci covid-19. Poselství videa je zřejmé, covid-19 je tady a nikam nezmizí. „Ministerstvo zdravotnictví přineslo video, při kterém se už neotevřou oči jen skutečným ignorantům,“ soudí Nový Čas.

Video  Slovenské ministerstvo zdravotnictví vydalo video zachycující přeplněná nemocniční lůžka.  - Čas.sk
Video se připravuje ...

ginkognito ( 12. ledna 2021 16:43 )

Jděte už někam. Prostě lidé jsou smrtelní a virouš to jen urychlí. Nebo chcete mít výhledově celé čtvrti měst, kde budou mimo sebe pacienti 120 až 150 letí? V roce 1984 byli lidé v důchodu průměrně 11 let. Dnes je to 28. Myslíte si, že se tohohle válení dožijí vaše děti?

marmat ( 12. ledna 2021 10:48 )

villon: Kape z Vás šílenej vztekj a bezbřehá frustrace a zmar....asi rozpad rodiny....
Pokud máte rodiče, ať vám vysvětlej, že byli do r.1992 Čechoslováci !!!
V tom se znemožňujete až na doraz

marmat ( 12. ledna 2021 10:44 )

villon: Kolik Vám za tyhle přitroublé OLD -Fake dávají ???
To se fakt nedá ani dočíst....
Není možný, aby Vám výplata od sponzora stála za takovou ostudu !!!
Jste totálně posedlý Banišem......NA KAZAJKU (svěrací)

marmat ( 12. ledna 2021 10:38 )

zdenios: LŽETE takhle od mala, nebo až teď za prachy-profesionálně ???

marmat ( 12. ledna 2021 10:36 )

zdenios: 2.400 na podzim, 2.300 teď na Staro­máku­....­..!!­!???Po­vole­no 100!!!
PÁR lidí jsou DVA.....
zdenku nechte trapných hovězin...jsou totálně MIMO MÍSU !!!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud