Pátek 24. května 2024
Svátek slaví Jana, zítra Viola
Oblačno, bouřka 20°C

„Kde jsou mé peníze? Mitch zabíjí chudé.“ Vandalové počmárali kvůli covidu domy šéfů kongresu

Autor: ČTK - 
3. ledna 2021
11:40

Vandalové poničili nápisy a kresbami nemovitosti šéfů obou komor amerického Kongresu Nancy Pelosiové a Mitche McConnella. Autorům hanobících nápisů a kreseb se nelíbí, že se Kongres nedohodl na zvýšení jednorázového příspěvku, který má Američanům pomoci překonat negativní dopady pandemie covidu-19.

Na domě vůdce Senátu McConnella v Kentucky se v sobotu objevil nápis „Kde jsou mé peníze“ a na okno někdo napsal „Mitch zabíjí chudé“. Další hanobící výtvor byl pod poštovní schránkou.

Na dům vůdkyně Sněmovny reprezentantů Pelosiové v San Francisku vandalové o novoroční noci nakreslili vepřovou hlavu a nastříkali červenou barvu jako krev. Na garážových vratech pak stály nápisy „2000 dolarů“, „Zrušte nájemné!“ či „Chceme vše“. Policie po vinících pátrá.

Změna jednorázového příspěvku. Bude to 2000 dolarů místo 600?

Sněmovna, v níž mají demokraté většinu, už v pondělí schválila zvýšení jednorázové pomoci ze 600 na 2000 dolarů (z 12 800 na 43 000 korun), jak požaduje prezident Donald Trump. McConnell ale v úterý zablokoval okamžité hlasování v Senátu.

Projevy vandalismu šéf Senátu odsoudil. „Za své kariéry jsem obhajoval první dodatek (ústavy) a právo na pokojný protest. Cením si všech lidí v Kentucky, kteří se zapojili do demokratického procesu, a to bez ohledu na to, zda se mnou souhlasí, nebo ne. Toto je ale něco jiného. Vandalismus ani politika strachu v naší společnosti nemají místo,“ uvedl. Dodal, že se on ani jeho žena nedají zastrašit a že doufají, že jejich sousedy v Louisville „výlevy radikálů“ moc neobtěžují.

Video  Babišův novoroční projev: Premiér připustil chyby během koronakrize, vidí záblesk naděje  - Facebook - A. Babiš
Video se připravuje ...

Vláda nyní začala posílat milionům Američanů nižší jednorázovou pomoc, tedy 600 dolarů. Mají na ni nárok ti, jejichž roční příjem nepřesahuje 75 000 dolarů.

slafa ( 3. ledna 2021 18:14 )

Mitchovi a jeho Cinske spionce neko slapl na babo­vicku­.https­://y­outu­.be/Ez­LZleW­KIJk

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa