Neděle 3. prosince 2023
Svátek slaví Svatoslav, zítra Barbora
Oblačno, sněžení -3°C

Babišova ministryně Dostálová se nemůže zbavit covidu. Stále má pozitivní test

Autor: ČTK - 
18. listopadu 2020
12:12

Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO) má stále pozitivní test na covid-19. Cítí se ale dobře a pracuje nadále on-line z domova. ČTK to dnes řekla ředitelka odboru komunikace ministerstva pro místní rozvoj Veronika Vároši.

Dostálová první test kvůli nákaze v rodině podstoupila 30. října, byl negativní. Další test za několik dní už u ní potvrdil nemoc covid-19. Tehdy ministryně uvedla, že má bolesti hlavy a rýmu.

Delší dobu se s nákazou potýkal ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), před zhruba 14 dny se ale už mohl vrátit do práce. Poprvé se nechal testovat po setkání s ministrem zemědělství Miroslavem Tomanem (oba ČSSD), který měl rovněž pozitivní test.

Karanténu už dříve podstoupili také místopředsedové ČSSD a ministři Tomáš Petříček a Jana Maláčová. Nevyhnula se ani politikům za hnutí ANO, v dobrovolné izolaci byl ministr dopravy a průmyslu Karel Havlíček.

Kvůli pozitivnímu testu hlavní hygieničky Jarmily Rážové byl v karanténě tehdejší ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Na konci srpna se koronavirus potvrdil v Poslanecké sněmovně. Pozitivně byla testována bývalá ministryně obrany a pro místní rozvoj Karla Šlechtová (za ANO) a více než deset poslanců bylo týden v karanténě.

Jaronovaku ( 18. listopadu 2020 15:21 )

Velmi ubohý titulek. Novinářům asi už také hrabe. Vydržte do voleb.

kahuja ( 18. listopadu 2020 12:28 )

A proč jí stále dokola testují?
Vždyť nemá příznaly, cítí se dobře, tak po 10 dnech je přeci vyléčená a bez testu. Jako každý jiný. Těm se také testy nedělají. Po 5 až 11 dnech už není nemocný infekční.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud