Sobota 5. prosinec 2020
Svátek slaví Jitka, zítra Mikuláš
Oblačno 7°C

Hamáček se nakazil koronavirem. Šéf krizového štábu ho chytil zřejmě od Tomana

Aktualizováno -
21. října 2020
10:47
Autor: ČTK, Mii - 
21. října 2020
10:20

Vicepremiérovi a ministrovi vnitra Janu Hamáčkovi (ČSSD) potvrdil test nákazu koronavirem. Uvedla to mluvčí sociální demokracie Eva Gregorová. Testovat se předseda sociálních demokratů a šéf Ústředního krizového štábu nechal po setkání s ministrem zemědělství Miroslavem Tomanem (ČSSD), u kterého test koronavirus potvrdil v neděli. Další členové vedení ČSSD, kteří se s Tomanem setkali ve čtvrtek v Lidovém domě, měli testy negativní, doplnila mluvčí.

Vicepremiér zůstává po potvrzení nákazy v domácí karanténě. „Ano, mám bohužel také koronavirus, testy na COVID-19 potvrdily, že jsem pozitivní. Pravděpodobně jsem se nakazil na jednání s ministrem zemědělství. Jsem doma v izolaci, ale pracuji dál online, včetně jednání vlády. Prosím, dávejte na sebe pozor,“ potvrdil informaci Hamáček na twitteru.

Hamáček bude i nadále na dálku vést Ústřední krizový štáb, jehož je předsedou, informovala ČT. Nebude ho tedy zastupovat místopředseda.

Ještě než se ministr uchýlil do karantény, v neděli sledoval z řídicího centra s policisty dění na Staroměstském náměstí, kde se konala demonstrace proti vládním protiepidemickým opatřením.

Členové užšího vedení ČSSD byli podle Hamáčka v dobrovolné karanténě po doporučení lékařů, i když na jednání dodrželi všechna vyžadovaná opatření. Hamáček v pondělí rádiu Impuls řekl, že nemá žádné příznaky onemocnění covidem-19 a z domova pracuje. Jednání vlády i dalších orgánů se v posledních týdnech konají prostřednictvím videokonference.

Izolaci už zažila půlka vlády

V domácí izolaci byli už dřív místopředsedové ČSSD a ministři Tomáš Petříček a Jana Maláčová. Nevyhnula se ani politikům za hnutí ANO, v dobrovolné izolaci byl ministr dopravy a průmyslu Karel Havlíček. Kvůli pozitivnímu testu hlavní hygieničky Jarmily Rážové byl v karanténě tehdejší ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Na konci srpna se koronavirus potvrdil v Poslanecké sněmovně. Pozitivně byla testována bývalá ministryně obrany a pro místní rozvoj Karla Šlechtová (za ANO) a více než deset poslanců bylo týden v karanténě.

Video Babiš po Prymulovi a Zemanovi vyzval lidi: Zůstaňte doma, s rodinou, jděte jen do práce - Facebook - A. Babiš

a-z- ( 21. října 2020 18:10 )

Jak to může chytit, když se dokonale chrání....Dělají z nás Babiše, teda debily.

Michal Snobl ( 21. října 2020 15:30 )

Jojo tak ať se mu daří.Hlavně aby dostal rozum. Mají zavřít celou vládu do karantény aby nenakazila obyčejné občany hlavně svou hlouposti a aroganci.

hafblaf ( 21. října 2020 15:23 )

Když se s tím dá plnohodnotně pracovat, tak nevím, s chřipkou jsem ležel a nebyl schopen nic dělat.

petrolinda ( 21. října 2020 15:19 )

Klinické testy v rámci programů Světové zdravotnické organizace (WHO) tvrdí, že podávání látky remdesivir nemá žádný či jen malý vliv na délku hospitalizace a na šanci na přežití pacientů s nemocí covid-19.

Studie WHO, která je nyní ve fázi revize, tak došla k obdobným závěrům jako ty, v nichž již organizace zkoumala vliv hydroxychlorochinu, lopinaviru či interferonu beta.


Nová objednávka od české vlády, která v tomto týdnu schválila nákup 10.000 dávek remdesiviru v hodnotě 205 milionů korun. Od příštího roku bude remdesivir hrazen pojišťovnami běžným způsobem podle úhradové vyhlášky.

TOTO JE VELMI DRAHÝ A TĚŽKÝ PŘEŠLAP ZA 205 MILIONŮ.

V této pro lidstvo těžké době budou ničeho se neštítící magnáti z farmaprůmyslu v zádech s utajenými a úplatnými zločineckými politiky
s měšci dolarů tančit na hrobech zemřelých??

BABA VANGA MĚLA PRAVDU: V R.2020 SE SVĚT V pr.DEL OBRÁTÍ.

petrolinda ( 21. října 2020 15:18 )

PROČ SE NEMLUVÍ O RUSKÉ VAKCINĚ?? Ať nám to laskavě na ČT řeknou!! kolik již bylo v RF ošetřeno pacientu tímto způsobem. Slovensko tuto vakcinu již má!! O „otravě“ Navalného Putinem, jsme si toho poslechli víc než je třeba. Media z nás dělají blbce !

Ruská vakcína dobývá svět a to tím, že Rusové ponesou plnou odpovědnost za vše co souvisí s aplikaci vakcíny. My budeme kupovat vakcinu kde firmy se předem tohoto zříkají. Jinými slovy - raději chcípnu na covid s Washingtonem a Bruselem, než abych se nechal očkovat Moskvou .. Je to jako v padesátých letech, jsme znova my a oni. Jak to dopadlo všichni známe. Já si myslím že to s tou nenažranou kapitalistickou společností jde rychle z kopce dolů . problém je, že se to týká každého z nás.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud