Čtvrtek 29. říjen 2020
Svátek slaví Silvie, zítra Tadeáš
Oblačno, déšť 11°C

Vynalézaví zákazníci ve fast foodech: Jídlo si koupí s sebou, pak hodují u stolů a květináčů

Autor: bar - 
16. října 2020
06:40

Jako by zákaz neexistoval! Restaurace v Česku od středy zejí prázdnotou, u rychlého občerstvení v obchoďácích ale lidé i ve čtvrtek dál jedli u stolů. A nejenom u nich...

Od středy je povolen prodej jídla z restaurací pouze výdejním okénkem. Fast foody tak v obchodních centrech mohou nadále fungovat, avšak jídlo si zákazníci musí odnést. Například v pražském OC Arkády Pankrác bylo ale sezení ve středu ještě nezahrazené a lidé jedli u stolů. Stejná situace byla i ve čtvrtek v ostravském nákupním centru Futurum.

Je to nespravedlivé...

Nedodržování pravidel pobouřilo některé zákazníky. „Je to nespravedlivé vůči restauracím, které musely zavřít. Navíc je vtipné, že lidé si tam sednou bez tácu, takže si to jídlo povalují po stole, kde před nimi seděl někdo jiný,“ řekla na místě Blesku zákaznice Martina Vlasáková.

Květináče jako pultíky

Ani tam, kde byla místa k sezení zahrazená, to někde zákazníky neodradilo. Někteří jídlo z center neodnášejí a najdou si místo, kde si ho spořádají vestoje u velkých květináčů, na které je možné si jídlo odložit.

Jednali s ministerstvem

Ve čtvrtek už byla v pražských Arkádách místa k sezení ohrazena páskou a cedulemi se zákazem. „Během středečního dne ještě probíhala jednání zástupců obchodních center a ministerstva zdravotnictví, jelikož bylo nutné vyjasnit vydaná opatření,“ řekla ředitelka OC Arkády Pankrác Denisa Gálová.

matos ( 16. října 2020 13:14 )

Prazská chamraď.zakázat a zavřít

mislivec ( 16. října 2020 07:54 )

Zakažte lidem i žrát a bude. Akorát bureš skrachuje, he he.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud