Pátek 7. května 2021
Svátek slaví Stanislav, zítra je Den vítězství
Oblačno, déšť 12°C

Koronavirus v Praze: 156 nakažených za středu, obě dávky vakcíny má přes 200 tisíc lidí

Aktualizováno -
6. května 2021
09:40
Autor: ČTK - 
15. října 2020
06:58

V Praze přibylo ve středu 156 případů covidu, což je nejmenší středeční nárůst od začátku září. Zdravotníci v metropoli aplikovali ve středu rekordních 10 562 dávek vakcín, přes 10 000 dávek podali i v úterý. Vyplývá to z dat na webu ministerstva zdravotnictví.

Množství potvrzených případů covidu-19 za posledních sedm dní v přepočtu na 100 000 obyvatel činí aktuálně v hlavním městě 94, předchozí den to bylo 99. Průměr za celé Česko je 118. Pokles počtu nově nakažených za týden v přepočtu na obyvatele na zhruba stovku je podmínkou vlády pro uvolňování opatření proti koronaviru. Pod stovkou je nyní kromě Prahy ještě dalších šest krajů včetně sousedního Středočeského.

Počet podaných dávek vakcíny proti koronaviru ve středu byl o 340 vyšší než v úterý a zhruba o 1400 vyšší než před týdnem. V dubnu bylo denním maximem 9650 dávek z 15. dubna. Celkem bylo v Praze od prosincového začátku očkování rozdáno ke středečnímu večeru přes 542 000 dávek. Obě potřebné dávky má přes 201 000 lidí. V Praze žije podle statistických údajů 1,335 milionu lidí.

Dvě dávky jsou potřeba u vakcín od firem Pfizer/BioNTech, Moderna a AstraZeneca. Jednodávková je vakcína od firmy Johnson&Johnson, která do Česka dorazila ve druhé polovině dubna. V Praze ji zatím podle údajů ministerstva dostalo 1089 lidí.

Od pondělí funguje velkokapacitní očkovací centrum v libeňské hale O2 universum. Při maximálním vytížení budou lékaři schopni podat v centru vakcínu až 7000 lidem denně, s čímž se počítá ve druhé polovině června.

Od loňského 1. března bylo v Praze zaznamenáno přes 182 900 případů covidu-19. Nárůst počtu nakažených postupně zpomaluje přibližně od přelomu února a března. Klesají i počty zemřelých s prokázaným onemocněním covid-19. Zatímco koncem března umíraly denně až dvě desítky nemocných, v posledních týdnech byly zaznamenány jednotky úmrtí za den. V dubnu statistiky ukazují dva dny bez úmrtí, v květnu drží nulu zatím neděle. Za celou dobu epidemie zemřelo s koronavirovou nákazou 2682 lidí z Prahy.

Video Havlíčkův vzkaz restauratérům a provozovatelům ubytování: Jakou mohou čerpat podporu v průběhu koronakrize? - Pro Blesk Zprávy / Ministerstvo průmyslu a obchodu

V Praze se nyní lidé mohou testovat na více než čtyřicítce míst. Na odběry je lepší se předem objednat, Praha pro to zřídila web covid.praha.eu.

Citronel ( 6. května 2021 14:58 )

200000 to je dost velká bída, ještě nedostali ani jednu dávku starší ročníky a stále se vyhlašuje, že jsou na řadě mladší a mladší, že už se mohou registrovat. Tahle to vypadá, že to krásně odsejpá, vše je jak má být, dobře zorganizované, že se zaregistrovaní dostanou na očkování při tomto tempu za několik let už nikdo neřekne.

kedris ( 3. května 2021 17:31 )

VAKCINA:
Od počátku je jasné , že všechny ty *** , testy počínaje a těmi podvodnými “vakcínami” konče, které byly parchanty kteří za tím biologickým útokem a následným šílenstvím stojí, vnuceny hloupým a prodejným vládám v některých zemích, jsou jen
druhou fází toho útoku biologickou zbraní. Nejvíce zřejmé to bylo od počátku z toho, že
vlády tvrdošíjně odmítali domácí účinné, spolehlivé, neinvazní a dopředu nekontaminované testy, léty vyzkoušené léky s prokázanou účinností a trvali na užívání těch nakoupených svinstev tvrdošíjně i po prokázaných vážných následcích na zdraví a životech. Takže tyto vlády darebáků jen prokazovaly a prokazují své zapojení do toho
covidového svinstva , které je vyvolanou a řízenou snahou o genocidu valné části světové populace.

mandat ( 1. května 2021 11:58 )

Proc nepisete, ze ze 60% jsou testy nespolehlive, ze zdravych lidi delate nemocne,80% lidi, kteri udajne jsou pozitivni nemaji zadne zdravotni problemy.Jde jen o penize, proc si testy musi lidi platit sami,kdyz cestuji ? a jeste jim nedodrzuji terminy a nakonec jim daji, ze jsou pozitivni a neni to pravda.To, co se ted deje je kriminalni a nikdo na ty bandy neposle kontrolu.Cele vase statistiky jsou na kocku, zastrasujete lidi a nutite je na ockovani,ktere je na nic.Minuly tyden zemrelo 18 lidi v Germany,co meli ockovani.Ted je otazka, zda umreli na koronu neno na nasledky ockovani.

tomik007 ( 30. dubna 2021 19:59 )

30 000⚰️ a vakcíny 💉 nikde...

vinke ( 30. dubna 2021 09:56 )

Informace o tom, že laboratoře v Praze ve čtvrtek odhalily 235 případů nákazy koronavirem, a že je to o šest víc než ve středu a o 23 víc než před týdnem je úplně na dvě věci .
To musíte současně s tím dát také informace o tom, kolik testů bylo včera provedeno, kolik ve středu a kolik před týdnem.

Zobrazit celou diskusi
Další videa