Pátek 23. února 2024
Svátek slaví Svatopluk, zítra Matěj
Zataženo, déšť 9°C

Magistrát pro děti lékařů, hasičů a dalších profesí zajistí 59 škol. Nejvíce jich je v Praze 13

Autor: ČTK - 
13. října 2020
14:49

Ne každý si může dovolit zůstat doma se svými dětmi, zatímco budou základní školy kvůli koronaviru zavřené. Třeba příslušníci složek integrovaného záchranného systému a dalších důležitých profesí, například lékaři či zdravotní sestry. Magistrát z toho důvodu po dohodě s městskými částmi vyčlenil 59 škol, v rámci kterých bude pro tyto děti zajištěna základoškolská výuka.

Výuku pro děti příslušníků důležitých profesí pro boj s koronavirem nařídil primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Podle mluvčího města Víta Hofmana byl magistrát již v pondělí v kontaktu s radnicemi městských částí, které pražské základní školy zřizují. Primátorem vydané nařízení nyní odešle na radnice, které se podle něj zařídí. „Děti se do škol budou přiřazovat podle požadavků zaměstnavatelů. Oproti jaru je okruh zaměstnavatelů mírně rozšířen například o pracovníky v sociálních službách,“ vysvětlil mluvčí.

Děti se budou učit v budovách základních a mateřských škol, nejvíce jich je v Praze 13, a to sedm. V počtem obyvatel největší městské části, Praze 10, jich magistrát určil pět, například v Praze 1 pak tři.

Standardní školy se zavírají

První stupně základních škol mají být podle pondělního rozhodnutí vlády uzavřené do 1. listopadu. Už dříve byl omezen provoz druhého stupně základních škol a středních i vysokých škol. Otevřené zůstanou jen mateřské školy, pražské městské části podle zjištění ČTK nyní neplánují omezování jejich provozu.

Vláda rozhodla o uzavření škol s výjimkou mateřských v pondělí večer. Teprve od pondělí přitom nabylo účinnosti opatření, na základě kterého se na druhém stupni základních škol učí prezenčně polovina dětí, zbytek na dálku. Po týdnu se měli žáci střídat. Na výuku online v pondělí přešly vysoké a střední školy v celé ČR, dosud v některých regionech fungovaly normálně. Na prvním stupni doteď byla prezenční výuka s povinností nošení roušek na chodbách a zákazem zpěvu.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa