Úterý 20. říjen 2020
Svátek slaví Vendelín, zítra Brigita
Oblačno 13°C

Poslanec ukázal domácí hrátky online: Za líbání manželčiných ňader přišel o křeslo

Autor: ČTK - 
25. září 2020
19:18

V Argentině vyvolal pozdvižení poslanec tamního parlamentu, který políbil na prsa svou partnerku doma na gauči. Stalo se to ale během jednání sněmovny, které se kvůli pandemii covidu-19 konalo prostřednictví videokonference. Vedení dolní komory parlamentu poslanci okamžitě pozastavilo výkon mandátu s tím, že posléze projedná trest za tento incident. V pátek ráno ale Juan Emilio Ameri sám mandát složil, informovala místní média.

„Nebylo mým úmyslem zneuctít tuto váženou komoru parlamentu, mé kolegy a kolegyně, poslance ani občany, kteří mě zvolili,“ napsal Ameri v rezignačním dopise.

V argentinském parlamentu bývá nyní vzhledem k pandemii přítomna jen část poslanců, ostatní se objevují na rozčleněné obří obrazovce. A na ní se ukázalo, že zatímco jiní poslanci debatovali o předloze zákona, Ameri z vládní strany stáhl tričko své partnerce z části prsou, která políbil.

Měla nové implantáty

„Měli jsme špatné připojení, internet pořád padal, a když vyšla má partnerka z koupelny, zeptal jsem se jí na její implantáty, protože před deseti dny byla na operaci. Řekla, že je to dobré, a ukázala mi jizvy. Tak jsem se jí zeptal: můžu ti dát pusu? Pak jsem jí políbil prsa, to je všechno,“ popsal čtvrteční událost sedmačtyřicetiletý poslanec.

Předseda parlamentu Sergio Massa po incidentu přerušil schůzi, aby oznámil „poslancův závažný přestupek“. „Nastala situace, která nemá nic společného s normálním provozem sněmovny,“ řekl Massa a vybídl k pozastavení činnosti Ameriho a vytvoření komise, která navrhne trest. Poslanec ale sám rezignoval.

„Jsem zoufalý a stydím se,“ řekl Ameri v rozhovoru v argentinské televizi. „Má partnerka je na tom také velmi špatně, teď doma pláče, dotýká se to i mého okolí... promiňte, nemohou už mluvit,“ řekl v televizi roztřeseným hlasem.

Incident vyvolal v Argentině různé reakce. Jedna z argentinských uživatelek twitteru s 10 000 fanoušky vyjádřila „naprosté znechucení“ poslancem a vyzvala ho k demisi. Poslankyně María Rachidová z Buenos Aires se naopak pozastavila nad takovým povykem a moralizováním kvůli jednomu polibku. Zákonodárce by podle ní měl být potrestán, ale mírně - tedy třeba jako jeho kolegové, kteří si zasedání krátí herními aplikacemi.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud