Úterý 27. říjen 2020
Oblačno 13°C

Po kurzech vysokoškoláků 116 nakažených: Bavili se u Máchova jezera i na známé diskotéce

Autor: ČTK, for - 
24. září 2020
09:55

Během adaptačních kurzů, kterých se na začátku září u Máchova jezera zúčastnily stovky studentů z různých univerzit, se covidem-19 nakazilo nejméně 116 lidí. Informoval o tom web iRozhlas.cz. Pořádání seznamovacích kurzů pro stovky studentů z celé republiky je v době koronavirové epidemie proti doporučení hygieniků. Univerzity ale často nemají s kurzy nic společného, protože některé z nich podle serveru organizuje občanský spolek Seznamovák. Web iRozhlas upozorňoval i na fotografie, které ukazovaly na nedodržování opatření, ty ale ze stránek klubu na facebooku zmizely.

Máchovo jezero na začátku září hostilo dva turnusy adaptačních kurzů. Každého z nich se zúčastnilo zhruba sedm stovek studentů z různých univerzit. „Hygienické stanice kvůli tomu vytrasovaly už 116 nakažených, ve skutečnosti jich ale může být ještě víc,“ napsal iRozhlas.cz. Na většině akcí či her nenosili studenti roušky. Večer se chodili bavit do nedalekých Doks, kde je diskotéka a kemp Bílý kámen.

Kurzů se zúčastnili studenti Univerzity Pardubice, vysoké školy Ambis, Technické univerzity v Liberci, Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, Univerzity Karlovy, Českého učení technického a Vysoké školy ekonomické v Praze. S podobným problémem se podle serveru setkaly i například Univerzita Palackého v Olomouci nebo Masarykova univerzita v Brně.

Organizátoři kurzů tvrdí, že dbali na dodržování hygienických předpisů. „Když jsme zjistili první případy nákazy, tak jsme ty lidi izolovali a poslali domů,“ uvedl organizátor kurzu pro Univerzitu Karlovu Michal Horký.

V Česku od začátku září výrazně přibývá nakažených, hospitalizovaných i vážně nemocných pacientů s covidem, stát znovu zpřísnil opatření týkající se nošení roušek, otevírací doby podniků nebo hromadných akcí. Mnohé vysoké školy přešly v těchto dnech na distanční výuku - některým to nařídili hygienici kvůli zhoršené epidemické situaci, jiné se pro ni rozhodly dobrovolně.

BoziMilda ( 25. září 2020 14:52 )

Tak hlavně jsou to lidé mladí a nezkušení. Ještě neví, že premiér lže, kdykoliv otevře ústa.

Covid_19 ( 24. září 2020 18:12 )

před 14 dny jsme byli na tom podle premiéra výborně, proč se neměli mladí radovat? Vy jste nebyli mladí? Vy jste nepařili do rána, když bylo co a s kým?

dulin ( 24. září 2020 12:40 )

Co může z takových vysokoškolských inteligentů vyrůst.

lubosbeyr ( 24. září 2020 12:12 )

Tyhle dementi pak nejvíc řvou, když se pak vyhlásí nějaká opatření.

f7g7s ( 24. září 2020 10:54 )

O to přesně jde! O rozdělení společnosti a manipulaci! Jednou jeden chytrý člověk řekl: Představte si, že jsou lidé spokojení, všechno mají a nic jim nechybí, pak ty bl.b.ce (myšleno politické psychopaty a vůdce světa) nikdo nebude volit!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud