Pondělí 25. září 2023
Svátek slaví Zlata, zítra Andrea
Oblačno 20°C

Batman nasadil roušku a vyrazil do boje s koronavirem. Záhadný muž pomáhá bezdomovcům

Autor: ČTK - 
19. srpna 2020
10:09

Neznámý muž v kostýmu Batmana chodí ulicemi chilské metropole Santiaga a donáší jídlo bezdomovcům. Bezplatně tak poskytuje potravu a potěchu těm, kteří to potřebují po měsících karanténních opatření, napsala agentura AP.

Muž se obléká do kostýmu známé komiksové postavy, k němuž přidal také roušku k ochraně před šířením koronaviru. Pravidelně doručuje několik desítek teplých pokrmů lidem bez domova po celém Santiagu. Anonymita mu přitom podle jeho slov vyhovuje.

„Podívejte se kolem sebe a zhodnoťte, zda nemůžete věnovat trochu času, trochu jídla, trochu přístřeší, nebo občas povzbudivé slovo, těm, kteří to potřebují,“ řekl záhadný hrdina. Kostým podle něj slouží tomu, aby společně s jídlem přinesl také smích a radost.

Restrikce zavedené v souvislosti s pandemií covidu-19 silně zasáhly chilskou ekonomiku. Nezaměstnanost vystřelila na více než 12 procent, což je nejvyšší údaj za posledních deset let.

Navzdory obleku Batmana jeden z obdarovaných uvedl, že je mu pravý význam počínání záhadného dobrodince jasný. „Cením si toho jako (gesta) jednoho člověka druhému,“ řekl.

frantacizek ( 19. srpna 2020 11:33 )

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud