Sobota 19. září 2020
Svátek slaví Zita, zítra Oleg
Jasno 18°C

Radovali se ze 100 dní bez viru. Teď Zéland uzavřel největší město a odloží i volby?

Autor: ČTK - 
12. srpna 2020
07:19

Na Novém Zélandu se kvůli výskytu několika nových případů nákazy koronavirem po více než třech měsících možná zpozdí parlamentní volby plánované na 19. září. Premiérka Jacinda Ardernová oznámila, že rozpuštění parlamentu, což je bezpodmínečně nutný krok pro vyhlášení voleb, se neuskuteční teď ve středu, ale až v pondělí. O odkladu samotného hlasování se ještě nerozhodlo.

„Je ještě brzy na to, abychom dělali definitivní rozhodnutí, ale pokud to bude potřeba, můžeme být ohledně posunutí data voleb pružní,“ uvedla premiérka na tiskové konferenci s tím, že pro volby je možné vybrat náhradní termín kdykoli do 21. listopadu.

V úterý novozélandské úřady oznámily, že testy potvrdily nákazu virem SARS-CoV-2 u čtyř členů jedné rodiny z Aucklandu. Předtím země více než 100 dní žádný nový případ infekce neměla. Hygienici se nyní snaží zjistit, kde všude se nakažení lidé v poslední době pohybovali. Jisté je ale už to, že v poslední době nebyli v zahraničí.

Premiérka kvůli novým případům nařídila ode dneška na tři dny největší novozélandské město Auckland uzavřít. Lidé mají pokud možno zůstat doma a nechodit do práce ani do školy. Zavřené zůstanou restaurace, bary a velká část obchodů. Omezena jsou také setkání více než deseti lidí.

Video Šéf Motola zkritizoval Maďara a zastal se mladých. Přidal potíže s cenami roušek a nedostatkem krve - Pavlína Horáková, Aleš Brunclík

plasdersnist ( 12. srpna 2020 12:28 )

LEEXI.ŇET - úžasné sеznamоvací místо pro dospělé, kteří сhtějí nаjít partnеrа, který bude mít seх

petrolinda ( 12. srpna 2020 09:02 )

K aktuálnímu rostoucímu množství potvrzených případů covidu-19 přispívá to, že ve světě je už nejrozšířenější GENOTYP GH, který se šíří až šestkrát rychleji než jiné !!!
Podle zprávy je genotyp GH mnohem nakažlivější a snáze se přenáší než předchozí genotypy.

Proč děláte z lidí blbce?
PROČ ???? nepíšete o prohlášení
Světové zdravotnické organizace, že Covid-19 se masivně a naprosto neočekávaně šíří vzduchem, a to na obrovské vzdálenosti vlivem vzdušného kontinentálního proudění.Takže roušky jsou na dvě věci.

Takže to chytlo i Zéland.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud