Zaorálek po druhém testu slaví: Konečně můžu ven. Ministr po karanténě zamíří do práce

Autor: ČTK - 
10. července 2020
17:20

Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) má i druhý test na covid-19 negativní. ČTK to dnes sdělila mluvčí ministerstva kultury Michaela Lagronová. Končí tím jeho karanténa, v pondělí se už Zaorálek v Praze zúčastní jednání vlády. První test s negativním výsledkem ministr absolvoval v pondělí 6. července kvůli kontaktu s člověkem nakaženým koronavirem ve Větrném Jeníkově na Vysočině koncem června.

I když původně Zaorálek plánoval, že po víkendu stráveném v Ostravě se vrátí do Prahy a v úterý bude moci do práce, hlavní hygienička Jarmila Rážová mu doporučila zůstat kvůli dvoutýdenní inkubační době covidu-19 ještě čtyři dny doma. Po dnešním negativním testu se může vrátit na ministerstvo.

Sám ministr kultury příznivou novinku na twitteru komentoval se slovy: „Šel jsem na druhý test na covid-19 v Ostravě, kde jsem byl dosud v karanténě, a před chvilkou jsem dostal z krajské hygieny zprávu, že i tento druhý test je negativní. Sláva! Mohu konečně ven.“

Ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku se nákaza covidem-19 potvrdila na konci minulého týdne, do čtvrtka tam testy potvrdily 15 nemocných. S nákazou ve Větrném Jeníkově zřejmě souvisí i případy tří nakažených sester jihlavských sociálních služeb. Testovat se proto budou desítky jejich klientů.

Video Prezident lékárnické komory - Andrea Ulagová, Jan Jedlička

tomik007 ( 10. července 2020 20:19 )

Sa oralek sem - Za analek tam

Citronel ( 10. července 2020 18:41 )

Konečně jsme se dočkali a můžeme se opět rozjet, já už nemohl spát.Ten je ale pracovitý, sotva se postaví na nohy, tak běží do práce.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud