Na pivo po koronaviru: V britských hospodách nalijí jen těm, kteří řeknou jméno, nařídila vláda

Autor: ČTK - 
24. června 2020
18:33

Návštěvníci anglických hospod budou muset při objednávce uvést obsluze své jméno, jinak se piva nedočkají. Neužijí si ani živých vystoupení či postávání u baru. Podrobnosti týkající se chystaného otevření gastronomických podniků ve středu oznámila britská vláda. Souvisí s další vlnou rozvolňování, která začne v prvních prázdninových dnech. Otevřou například i divadla, ta mají ale pro změnu zatím zakázáno hrát živá představení.

Podle kabinetu má opatření pomoci vysledovat případné šíření koronavirové nákazy a zabránit vzniku lokálních ohnisek.

Hospody, restaurace a kadeřnictví si budou muset vést záznamy o zákaznících po dobu 21 dnů. Živá představení, včetně stand-up komedií a divadelních či hudebních vystoupení, budou na základě vládního opatření zapovězena i po velkém uvolnění restrikcí plánovaném na začátek příštího měsíce.

Další fáze uvolňování

Britský premiér Boris Johnson v úterý uvedl, že od 4. července se otevřou restaurace, kina, hotely, kadeřnictví či muzea. Kromě toho se má zmírnit pravidlo o dodržování bezpečné vzdálenosti na veřejnosti: v místech, kde není možné mít od druhých odstup dva metry, bude napříště stačit metr jeden. Uvolnění platí pouze pro Anglii, neboť jednotlivé země Spojeného království si o koronavirových opatřeních rozhodují samy.

Podle Britského sdružení piva a hospod (BBPA) budou moci otevřít tři čtvrtiny z celkových 28 000 anglických hospod. V případě, že by bylo ponecháno v platnosti pravidlo o nezbytném odstupu dva metry, by jich mohla otevřít jen necelá polovina.

Obavy o bezpečnost osobních údajů

„Jako hospodářské odvětví uděláme všechno pro to, abychom zajistili, že naši zákazníci i personál budou v našich hospodách v bezpečí,“ uvedla v prohlášení šéfka BBPA Emma McClarkinová. „Máme ale vážné obavy ze sběru a uchovávání údajů o zákaznících navštěvujících hospody,“ upozornila.

Ministr pro podnikání Alok Sharma prohlásil, že se zástupci odvětví povede jednání o ochraně osobních údajů. Poznamenal však, že restaurace či kadeřnictví si již nyní vedou záznamy z rezervačního systému. „Chceme spolupracovat se sektorem, chceme spolupracovat s odbory, abychom zajistili, že to provedeme zcela správně. Budu na tom tento týden pracovat,“ řekl ve středu v rádiu LBC.

e.lesanova ( 25. června 2020 00:23 )

V Británii jim už také pěkně "hrabe"...něco jako "občanky" tam nefrčí, každý druhý ilegál bez papírů, bydlící na pronájmu načerno nebo kdo vím kde, hovořící jazykem XX...už vidím nadšení obsluhy dolovat nějaké "jméno" atd....tam to chce nastolit řád a HODNĚ !! tvrdou ruku

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud