Rodinné oslavy se zvrtly a v univerzitním městě je přes 100 nakažených. Školy i bazén zavírají

Autor: ČTK, sova - 
4. června 2020
15:45

V Německu je momentálně nejproblematičtější epidemická situace v dolnosaském Göttingenu. V univerzitním městě se zhruba 120 000 obyvateli se nákaza v posledních dnech rozšířila v důsledku několika větších rodinných oslav. V celé spolkové republice za středu přibylo 394 případů nákazy koronavirem a 30 lidí, kteří kvůli komplikacím souvisejícím s covidem-19 zemřeli. Ve čtvrtek o tom informoval Institut Roberta Kocha (RKI). Oba údaje za středu jsou o něco vyšší než počty uváděné za úterý.

V Göttingenu je nově prokázaných infekcí 105, dalších asi 220 lidí, kteří s nakaženými přišli do kontaktu, musí být v karanténě.

Aby se nemoc dál nešířila, město rozhodlo, že nejméně do neděle uzavře všechny školy a školky a znovu také zakáže činnost sportovním klubům, které provozují kontaktní sporty. Uzavřen teď musí zůstat také místní bazén pod širým nebem.

Epidemická situace v německém Göttingenu je kritická. V univerzitním městě se nákaza v posledních dnech rozšířila v důsledku několika rodinných oslavEpidemická situace v německém Göttingenu je kritická. V univerzitním městě se nákaza v posledních dnech rozšířila v důsledku několika rodinných oslav | reprofoto Youtube/WELT Nachrichtensender

Přes 8 a půl tisíce Němců koronaviru podlehlo

Navíc Göttingen testuje na 220 obyvatel a zaměstnanců v jednom pečovatelském domě a chystají se testy pro všech 700 obyvatel jednoho z velkých městských paneláků, v němž bydlí řada nakažených.

Celkem se dosud v Německu koronavirem podle RKI nakazilo 182 764 osob a 8581 zemřelo. Uzdravilo se 167 800 lidí, za poslední den přibylo přibližně 600.

Německý ministr zahraničí Heiko Maas ve středu oznámil, že jeho země díky příznivému vývoji pandemie od půlky tohoto měsíce zruší varování před cestami do 29 evropských zemí, včetně České republiky.

sorgedoktor ( 4. června 2020 19:23 )

...Kdyby je tam tak strasili jako u nas/TZelevbize, tzisk, internet/ urcite by byli opatzrnejsi..Rodine oslavy, no nekdo to tam muasel roznest..

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud