„Uzavřeli jsme jedno lůžkové oddělení, kde byla provedena dezinfekce. Ostatní pacienty jsme přesunuli na jiná oddělení, šlo pouze o jednotlivé lidi. Pacient s koronavirem byl přemístěn na kliniku infekčních chorob. Nakazilo se několik zdravotníků, i tady jde o jednotlivé případy,“ uvedl ředitel nemocnice Jaroslav Štěrba.

Podle informací Blesku se nákaza rozšířila na Klinice interní, geriatrie a praktického lékařství, která léčí velmi staré lidi.

Nemocnice omezila příjem ve spolupráci s dalšími nemocnicemi v okolí. Podle ředitele ale nejde o mimořádnou situaci. „Koronavirus zdaleka není za námi a k podobným situacím bude v budoucnu docházet, musíme s tím počítat. Máme pro podobné situace zavedený standardní postup, který dodržujeme,“ dodal Štěrba.

Na jihu Moravy se podle údajů ministerstva zdravotnictví od začátku pandemie k dnešnímu ránu nakazilo koronavirem celkem 567 lidí, celkem 450 lidí se z nemoci covid-19 vyléčilo. V celém Česku bylo k dnešnímu ránu 2358 nakažených lidí, od začátku pandemie to je 9374, hospitalizováno je s touto nemocí 131 lidí v celém Česku.

Fotogalerie
34 fotografií