Neděle 20. června 2021
Svátek slaví Květa, zítra Alois
Polojasno 33°C

Rouška jako symbol doby: Muzeum Policie ČR shání vlastnoručně ušité „exponáty“ do expozice

Autor: ČTK - 
14. května 2020
09:32

Po dobu koronavirové krize zachraňovaly roušky bez přehánění zdraví českých občanů. Mnohdy i životy. Tím, v jakém množství byla na veřejnosti k vidění, se z ní v podstatě stal symbol karantény a vůbec doby. Přesně tak na něj nahlíží i pražské Muzeum Policie ČR, které hodlá do svých sbírek přidávat právě vlastnoručně šité roušky. V muzejní expozici se mají stát odkazem a svědectvím pro budoucí generace.

Kousek látky, který stmelil národ a ukázal kolik solidarity a ochoty pomoci druhým v Češích je, tak vidí podomácku vyrobené roušky policejní muzeum. „Jako symbol doby si zaslouží pozornost současníků, ale i příštích generací. Rozhodli jsme se proto vytvořit jejich unikátní sbírku a expozici v Muzeu Policie České republiky,“ uvedla mluvčí policejního prezidia Zuzana Pidrmanová.

Do projektu se může zapojit každý. Stačí zaslat zajímavou vlastnoručně zhotovenou roušku, třeba i se vzkazem policistům či konkrétnímu policistovi. „Zapište se i vy sami do historie koronavirové krize vlastnoručně vyrobenou rouškou pro hrdiny,“ vyzývá veřejnost policejní muzeum.

Roušky je možné zasílat na adresu Muzeum Policie ČR, Ke Karlovu 453/1, 120 00, Praha 2. Dle podmínek České pošty je až do odvolání možné zasílat roušky zdarma, pokud jsou umístěné v průhledném obalu a jsou označeny nápisem „Roušky“, připomínají policisté.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa