Dojemné shledání! Alenu (83) vyléčili z covid-19 na Vinohradech antimalariky, dceru viděla po 2 měsících

Autor: red - 
7. května 2020
17:29

Po dvou měsících mohla Romana konečně obejmout svou maminku Alenu (83). Ta se nakazila koronavirem, v pražské Fakultní nemocnici Královské Vinohrady (FNKV) ji ale vyléčili - mimo jiné s pomocí antimalarik, jež obsahují hydroxychlorochin. 

Stařenku (83) nakaženou koronavirem přijali do nemocnice 20. dubna a ihned ji začali léčit - naštěstí úspěšně. „Kromě běžné, tzv. symptomatické léčby dostávala také antimalarika, to byl zřejmě jeden z důvodů, jak se podařilo virus eliminovat,“ řekl pro ČT24, která o případu informovala, ředitel FNKV Petr Arenberger.

Alena patří mezi rizikové pacienty - kromě vysokého věku trpí také řadou dalších chorob, v loňském roce prodělala mrtvici. Podle její ošetřující lékařky Evy Krausové naštěstí nebyl průběh léčby komplikovaný, stařenka se koronaviru zbavila relativně rychle, uvedla lékařka pro televizi. 

Seniorku ve čtvrtek z nemocnice propustili, při převozu se konečně mohla obejmout se svojí dcerou Romanou, která se na ni přišla podívat s květinou v ruce. Svou milovanou maminku naposledy viděla 10. března, ještě předtím, než začal platit zákaz návštěv ve zdravotnických a sociálních zařízeních, a čtvrteční setkání tak provázely slzy dojetí a úsměvy.

Další vyléčení

Z koronaviru se vyléčil také pacient, který od 17. do 27. dubna dostával v Motole experimentální lék remdesivir. Jeho stav byl před podáním léku velmi vážný, nyní už se zlepšil, uvedla mluvčí nemocnice Hana Frydrychová. Vyléčeného pacienta pustili také v úterý z Všeobecné fakultní nemocnice - nakaženého taxikáře Roberta (53) tam přijali 15. března na pokraji smrti, následně dostal jako vůbec první v Česku experimentální lék remdesivir a jeho stav se začal zlepšovat.

Video Symbol koronaviru v Česku, taxikář léčený remdesivirem: Stal se zázrak, ale... - Aleš Brunclík

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud