Potí se s rouškami, nesmí do sprch ani šaten: Pražská fitka přivítala po nucené pauze první klienty

Autor: ČTK - 
27. dubna 2020
16:50

Pražská fitness centra, která dnes po šesti týdnech mohla znovu otevřít, evidují nižší návštěvnost než před přerušením provozu. Předpokládají ale, že zájem bude postupně narůstat. Největšími překážkami je povinnost nošení roušek při cvičení a zákaz používání šaten a sprch, uvedli provozovatelé pražských fitness center a posiloven.

Už od rána přicházeli klienti do Panther Gym Čakovice, podle jednatele společnosti Miroslava Albrechta byli s mnoha z nich v pravidelném kontaktu při uzavření. Přesto je podle Albrechta návštěvnost na zhruba 60 procentech obvyklého stavu. Lidé si podle něj nosí také více vlastní nápoje, a na baru je tak nižší prodej. „Jde o prvních pár hodin a věříme, že se situace opět uvolní co nejrychleji, například přestane platit povinnost nosit roušky, a vše se vrátí brzy do normálu,“ uvedl.

Od časného rána přicházeli lidé také do John Reed Fitness. „Celkový počet je pochopitelně nižší oproti předchozímu období, navíc venku je krásné slunečné počasí. Jsme i tak velmi spokojení. Odpoledne a ve večerních hodinách očekáváme další navýšení návštěvnosti," řekl generální ředitel John Reed pro ČR Petr Vávra. Lidé podle něj bezpečnostní a hygienické požadavky přijali sportovně, navíc ocenili otevřené toalety, na které se často dotazovali, doplnil.

Jen pět lidí

Minimální návštěvnost zaznamenalo Fitko Václavák, podle pracovnice recepce dorazilo asi pět lidí. „Je to teprve první týden, určitě se situace zlepší,“ řekla.

Manažerka Elixír Studia Andrea Kopačková je skeptičtější. Pražané jsou podle ní zvyklí chodit cvičit před prací nebo po ní, k absolvování cesty musejí překonat větší vzdálenosti než v menších městech. Nemožnost užívat sprchy a šatny je tak pro mnoho z nich zásadní, a od návštěvy je odrazuje. Minimálně zákaz používání šaten jí připadá nelogický, když lidé spolu stejně mohou cvičit a potkají se. „Nějak se začít musí, nepředpokládám, že k dalšímu uvolnění dojde za 14 dní, lépe tedy nečekat a otevřít hned,“ řekla.

Tělocvičny, posilovny a fitness centra byla z důvodu zamezení šíření koronaviru od 13. března uzavřená. Jejich současný provoz musí splňovat přísná bezpečnostní a hygienická pravidla vydaná ministerstvem zdravotnictví.

Časový harmonogram cvičebních lekcí musí být upraven tak, aby se prostor vždy uklidil, vyvětral a dezinfikoval. V sálech na skupinová cvičení musí být mezi lidmi alespoň dvoumetrové rozestupy, jedné lekce se smí účastnit maximálně osm lidí a jeden trenér. V případě soukromých lekcí je povolen jen jeden klient a trenér. Lidé mohou cvičit pouze se zakrytými ústy a nosem, před a po cvičení si musejí dezinfikovat ruce. Provozovatelé by měli upřednostňovat bezkontaktní platbu, mohou prodávat jen balené nápoje a potraviny.

analog ( 27. dubna 2020 23:04 )

No jo, OlafKurefsen, tak se pekne napapej a jdi si zase lehnout. Drive se chodilo so Sokola dnes se chodi so Fitka.Ale takovy tlustoch jako ty zna Sport jenom z Televize v obyvaku .

OlafKurefsen ( 27. dubna 2020 20:23 )

Fitka jsou dnes plná hlavně blbečků a kraviček co běhají na pásu nebo šlapou na kole a čumí u toho do tv

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud