Úterý 17. května 2022
Svátek slaví Aneta, zítra Nataša
Zataženo, déšť 19°C

Trump po trapasu s dezinfekcí končí s denním „hlášením“. Poradci řeší, co by měl říkat

Autor: ČTK - 
26. dubna 2020
09:15

Bílý dům v sobotu podvečer na rozdíl od mnoha předchozích dní nepořádal tiskovou konferenci k vývoji kolem nemoci covid-19 a americká média informovala, že poradci prezidenta Donalda Trumpa chystají změnu ve strategii komunikace s médii. Podle informací zpravodajského webu Axios možná končí praxe každodenních tiskových konferencí prezidenta k epidemii. Hlava státu pak v sobotu na twitteru uvedla, že tato vystoupení před novináři „nestojí za čas a úsilí“.

Axios se zprávou o jejich možném omezení přišel už v pátek. S odvoláním na čtyři zdroje obeznámené s interními diskusemi napsal, že hned několik prezidentových důvěrníků Trumpa nabádalo, aby s dlouhými vystoupeními před televizními kamerami přestal. Přímé komunikaci s novináři by údajně v příštích dnech mohl věnovat výrazně méně času.

Agentura AP pak informovala, že Trumpovi poradci připravují i změny, co se týče obsahu jeho vyjádření k médiím. Ta by se pak více zaměřovala na ekonomické dopady krize vyvolané šířením covid-19, nikoli na její příčinu.

Americký prezident si zároveň na twitteru stěžoval, že na tiskových konferencích dostává samé „nepřátelské otázky“ a že přední média o jeho výrocích neinformují pravdivě. „Nestojí to za čas a úsilí,“ uvedl.

Toto prohlášení přišlo dva dny po tom, co Trump na podvečerní tiskové konferenci navrhoval, aby lékaři zkoušeli virus SARS-CoV-2 v lidském těle hubit injekcí dezinfekce nebo silným ultrafialovým zářením. Následovala vlna varování ze strany firem, vládních agentur i předních zdravotnických profesionálů.

Podle Axios v prezidentově týmu debaty o změně strategie probíhaly už před poněkud bizarními čtvrtečními výroky. „Jeden zdroj však uvedl, že po tomto incidentu zřejmě Trumpovi konečně došlo, že si těmi brífinky nepomáhá,“ uvedl zpravodajský web. V pátek byla tisková konference Bílého domu kratší než obvykle a prezident odmítl odpovídat na dotazy novinářů. Sobota pak byla jedním z mála dní od počátku zdravotnické krize v USA, kdy Trump před novináře nevystoupil vůbec.

Martin Lapáček ( 26. dubna 2020 09:54 )

Šašek opět ukázal světu, jak hloupou figurku si Američané zvolili za prezidenta.

ingmarie ( 26. dubna 2020 09:39 )

Nic nového, radí mu zalézt a moc nemluvit jako Zemanovi a Babišovi. Koronavirus je vážná věc a přitroublé plácání , které dřív na voliče zabíralo , už zabírá jen na opravdu vysmažené joudy

bobbo ( 26. dubna 2020 09:30 )

Amíci hlídejte si pořádně toto omezence,než provede něco horšího!!!!!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa