Úterý 29. září 2020
Svátek slaví Michal, zítra Jeroným
Zataženo, déšť 11°C

Mallorka a další dovolenkové ráje vyhlíží turisty, včetně Čechů. Kdy otevřou?

Autor: Darina Jíchová, ČTK - 
25. dubna 2020
05:00

Regionální vlády Baleárských ostrovů zvažují, že v létě otevřou ostrovy pro turisty, konkrétně by se to týkalo jedněch z nejoblíbenějších destinací Ibizy a Mallorky či Menorky a Formentery, ročně sem zavítá až 13,6 milionů lidí. První návštěvníci by mohli dorazit už v srpnu. Baleárský ministr turismu naznačil, že ostrovy zůstanou uzavřené pro Brity, kteří pozdě přijali restrikce spojené s koronavirem, informoval list Daily Mail. Jaká je situace pro české turisty?

V květnu, červnu a v červenci zůstanou turistické ráje uzavřené pro všechny dovolenkáře, tamní vlády ale zvažují, že už v srpnu by se turisté mohli vrátit zpátky na Baleáry. Tamní ministr turismu Iago Negueruela naznačil, že ostrovy zůstanou uzavřené pro Brity, a to z toho důvodu, že britská vláda „čekala příliš dlouho, než přijala patřičné kroky proti šíření pandemie koronaviru“.

Britové se na Baleáry jen tak nedostanou

Právě Britové totiž tvoří nejpočetnější skupinu turistů, kteří ročně zavítají na souostroví. „Jsou země jako Velká Británie, které přijaly bezpečností opatření proti koronaviru dost pozdě. Pro ně budou platit jiná nařízení než pro ostatní,“ prohlásil Negueruela. Zatím neuvedl, pro jaké země se Baleáry otevřou, veškeré komerční lety na ostrovy jsou zatím dál zakázané.

Negueruela však řekl, že počet turistů na Baleárách klesne na 25 procent z obvyklého počtu, tamní vlády připravují všechno pro to, aby ostrovy, jejichž hlavní příjmy plynou právě z turismu, mohly být otevřeny co nejdříve. Téměř 150 tisíc lidí přišlo kvůli uzavření hranic o práci.

Pro Čechy to vypadá dobře

Pro Čechy srpnová dovolená na Baleárách vypadá nadějně, mluví pro to jak rozvolňování omezení pohybu, se kterým začala vláda, i to, že Česko bylo mezi prvním evropskými zeměmi, která přijala přísné restrikce.

V současné době je podle premiéra Andreje Babiše (ANO) pro Čechy možnost vycestovat jen teoretická, protože „prakticky se de facto nedostanete nikam“, například Chorvatsko cizince nepřijímá, do Rakouska je třeba test, řekl Babiš v pátek 24. dubna v rozhovoru pro Český rozhlas Radiožurnál.

sekebo ( 25. dubna 2020 18:19 )

Ano, placatit se na plážích, kde je hlava na hlavě, Španěl, Talián, Anglán, Čech, tak to je to jediné, co nám teď tady chybí. A pak hurá zpátky a samozřejmě přivézt taky ostatním něco z dovči, nejlépe nějakého dalšího mutanta Koronaviru

starypes ( 25. dubna 2020 16:19 )

Tak určitě. Ty jsi aspoň 10x větší.

gejzovic ( 25. dubna 2020 15:47 )

Nato jaky ses marod letas dost dlouho

gejzovic ( 25. dubna 2020 15:46 )

Co se ti nelibi tys byl jeden znich a ted stojis frontu jak dopadnes,zaplatit ze svyho

montevideo ( 25. dubna 2020 12:55 )

Ale za tím "dokořán" je zeď. Takže je to platné jako hadovi boty.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud