Na koronavirus zemřela u sv. Anny v Brně seniorka (†74): Přivezli ji v těžkém stavu

Autor: Hynek Zdeněk - 
31. března 2020
10:40

Ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně v úterý ráno zemřela pacientka (†74) nakažená novým koronavirem. Ženu nemocnice přijala v sobotu, do Brna pacientku poslala opavská nemocnice.

„Pacientka byla na anesteziologicko-resuscitační klinice od soboty. Momentálně máme na klinice hospitalizovaných šest pacientů v těžkém stavu. Za včerejší den přibyli dva. Jeden z pacientů je připojen na ECMO (mimotělní oběh - pozn. red.), dalších pět je na umělé plicní ventilaci,“ uvedla mluvčí nemocnice Dana Lipovská.

Video V nemocnici U sv. Anny v Brně zemřela pacientka ( † 74) s koronavirem. První úmrtí na jižní Moravě potvrdila mluvčí nemocnice Dana Lipovská. - Jiří Nováček

Nemocnice u sv. Anny, která je na jižní Moravě vyhrazena pro těžké případy s koronavirem, má ovšem i pozitivní zprávy: „U dvou pacientů se stav zlepšil natolik, že mohli být převezeni do jiných nemocnic,“ doplnila Lipovská.

V Jihomoravském kraji zůstává 175 nakažených koronavirem, tedy stejně jako v pondělí večer. V karanténě je více než 800 lidí. V České republice je přibližně tři tisíce nakažených koronavirem Covid-19.hejpockej ( 31. března 2020 12:25 )

Media by mela prestat lidi nalepkovat na zaklade veku. Copak lide nad 65 uz nejsou lide? Uz nejsou zeny a muzi ale senilni seniori? Spousta lidi nad 65 stale pracuji, a jsou aktivni -- podnikatele, novinari, herci, umelci jako je treba Vondrackova. Ano dozili se urcityho veku, ale furt to jsou lide, zeny a muzi. Tohle nalepkovani seniori, starenky,duchodci, atd...tahle hnusna diskriminace, nadrazenost, pohrdani lidma, ktery tu ziji o par desitek dyl nez my, musi prestat.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud