Český cirkus kvůli koronaviru uvázl bez peněz v Lotyšsku: Místní se o zvířata i majitele postarali

Autor: ČTK, chal - 
30. března 2020
10:56

Existenční potíže řeší český cirkus Alex, který kvůli koronavirové krizi uvázl v Lotyšsku. Soubor musel zrušit plánovaná představení a skončil bez peněz. O Čechy i jejich zvířata se ale naštěstí postarali místní, kteří jim dávají jídlo zdarma.

Český putovní cirkus Alex, který se v době koronavirové pandemie ocitl bez příjmů a bez prostředků v Lotyšsku, podporují místní obyvatelé darováním jídla i potravy pro koně. 

Cirkus Alex musel v pobaltské zemi zrušit svá představení a jeho majitelé se na sociálních sítích svěřili, že mají hlad, stejně jako jejich tři koně, koza Alina a její dvě kůzlata a také lama Jozef.

„Byli jsme zaplaveni cizí pomocí," řekla majitelka cirkusu Anna Poláchová a dodala, že dostali více potravin, než mohou cirkusáci a jejich zvířata spořádat.

„Chystali jsme se zahájit letošní sezonu a rozbili jsme stan v Rize, ale už druhý den jsme dostali informaci, že veškerá veřejná shromáždění a kulturní akce o více než 50 lidech byly kvůli koronaviru zakázány," řekla Poláchová, jejíž rodina se v cirkusovém prostředí pohybuje už několik generací.

„Naši klauni a kouzelníci se vrátili domů, ale naše rodina musela zůstat se zvířaty," dodala Poláchová.

Kompanii přijal dostihový klub na rižském předměstí Stopini. „Okamžitě jsem rodinu paní Poláchové pozval, aby svá zvířata umístila do mé stáje a zaparkovala si tu kamiony," řekla AFP majitelka klubu Mezezeri Anna Romasenková.

Lotyši cirkusu rovněž nabídli peníze na pokrytí nákladů na elektřinu a vodu. Poláchová slíbila, že cirkus uspořádá v Lotyšsku, jakmile se situace vrátí k normálu, bezplatná představení jako výraz vděku.

Cirkus Alex už několik let pravidelně pořádá jarní a letní turné po baltských státech a Polsku.

renalek ( 30. března 2020 11:58 )

I tento český,lechký průmysl je v problémech !!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud