Přímá demokracie podle Okamury: Cenzuruje, přifukuje svaly a jeho lidé musí mlčet

Autor: David Vaníček - 
16. 11. 2017
12:40

KOMENTÁŘ - V nové sestavě poslanecké sněmovny asi není nikdo ukřičenější než Tomio Okamura, když dojde na debatu o demokracii, svobodě projevu a cenzuře. On sám tyto výrazy ve svých videích nadužívá a pasuje se tak do role jakéhosi BOHA svobody slova a volnosti názorů. Jenže když pak sám okusí realitu, stává se z „přímého demokrata“ cenzor, šiřitel upravených fotek z Photoshopu a jeho vlastní poslanci raději davově mlčí, aby náhodou zase do něčeho „nemuseli zabrušovat.“ SPD by se mohla nově přejmenovat klidně na Stranu Potlačené demokracie.

Strana přímé cenzury

Tomio Okamura mi dal ban, tak se jmenuje facebooková skupina, kterou založili lidé, kteří se pustili do online debaty s SPD a Okamura je nechal odstranit, doslova vyhladit ze své stránky. Aby mu nekazili jeho projevy ke svým věrným. Tahle komunita asi 18 tisíc lidí sdílí svoje zkušenosti s tím, jak vypadá přímá demokracie v praxi, v režii Tomia Okamury. Mnohdy stačí málo, třeba jen dvojsmyslný komentář nebo narážka. A správci stránek Okamury vás zablokují.

Nehodilo se mu do krámu, že dopis, ve kterém gratuloval parlamentním stranám, dostali všichni. Pro jistotu i všechny mé komentáře s touto zprávou smazal, aby se náhodou lidé nedověděli pravdu a pořád si mysleli, že on je jediný vyvolený, napsal svou zkušenost Michal. Dostal jsem ban, za slušně podaný dotaz, kde jsem se tázal, na to, jak použil 5 milionů, co si půjčil od Prahy (jako jednatel firmy),“ dodal Martin Beneš.

Strana nafouknutých svalů

Okamura taky potřebuje, aby jeho voliči věděli, že je to silný kluk, co svými mohutnými pažemi zadrží masu uprchlíků na hranicích a ochrání všechny „es-pé-ďáky a es-pé-ďačky,“ které mu budou tleskat za odvahu. Jenže Tomio dost zhubnul a svaly nemá tak nabobtnalé, jak by se na macho předsedu hodilo, a tak jeho kámoš zapnul Photoshop a dost amatérským způsobem Tomiovi přifouknul ruce.

Škoda, že u toho deformoval i sloupek posilovacího stroje, což ho odhalilo. A nebo že by charismatická síla Tomia byla tak veliká, že kolem sebe ohýbá kovy pouhou přítomností? Originál fotky - kamarád ji ve fotoshopu zesvětlil, aby nebyla tak tmavá a všem, kteří napsali hnusné komentáře o zvětšování svalů ve fotoshopu přeji hezký den bez závisti a zloby,“ brání se kritice svalovec Tomio. 

Poslanci přímé demokracie, co už nesmí zabrušovat

Příběh se svaly je spíš trapná fraška, nedůležitá, oproti tomu, co se děje mezi poslanci SPD. Poté, někteří z nich sami zkusili odpovědět na běžné novinářské otázky, jim raději vedení SPD doporučilo mlčet. Veleznámé je Nechci se do toho zabrušovat, abych se pak z toho nemusel zase vybrušovat a neřekl něco špatně,“ poslance Miloslava Roznera a nebo „Když vidíme takovou fotografii, tak chápu narážky těch lidí, kterým to vadí,“ což byl komentář poslankyně Terezy Hyťhové k fotce teplických prvňáčků, které komentující posílali např. do plynu...

A tak Tomio přímo demokraticky bouchl do stolu a jeho poslanecké stádo nesmí ani ceknout. Radši. „Ustanovili jsme klub a došlo k dohodě, že veškeré výstupy za naše hnutí bude mít jen pan Okamura a pan Fiala,“ řekl iRozhlasu Zdeněk Podal z SPD.

A na závěr hrajeme svalovcovi Tomiovi písničku od vyznamenané umělkyně Heleny Vondráčkové.


Video Tomio Okamura v posilovně: Co na něj prozradil jeho nejlepší kamarád? - Jaroslav Šimáček, Petr Soukup
1080p 720p 360p

Doporučujeme
tomik007 ( 25. listopadu 2017 03:10 )

Japonsky popelarz to s Czobolandjany zmakne

renataren ( 17. listopadu 2017 08:51 )

Pitomio známý svůdce žen...

moiaza ( 16. listopadu 2017 18:51 )

Kašpárek Pitomio se snaží za každou cenu na sebe upoutat pozornost.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa