KOMENTÁŘ: Všichni (ne)jsme stejně teplí!

Autor: Petr Holec, autor je redaktorem týdeníku Euro - 
7. srpna 2015
06:09

V srpnu proběhne už pátá a zatím největší Prague Pride, městský pochod a festival organizovaný homosexuální komunitou na podporu společenské tolerance. Jako reportér Reflexu jsem se zúčastnil prvního ročníku v roce 2011, takže dobře vím, jak moc festivalu i do budoucna pomohla obludná hradní kakofonie tehdejší prezidentské kliky Václava Klause, která hrdě mluvila nejen o „deviantech“.

Exprezident, ironií sám oblíbený terč „homosexuálních“ vtipů a imitace, tehdy dostal lekci z komunikace: chcete-li něčemu opravdu pomoct, zatracujte to nenávistně v médiích a hlavně za sebe nechte mluvit Petra Hájka, jenž se na Hradě nejvíc zaobíral tím, že nepochází z opice. Nic se totiž nemění v pozitivní tak lehce jako právě negace, jak známo. Jen se obávám, že podobný efekt hrozí nejen díky Prague Pride i homosexuální komunitě.

Její zástupci často argumentují, že homosexuálové jsou stejní lidé jako heterosexuálové, pak jim ale s gustem nejvíc předvedou, že jsou… jiní. Už na prvním ročníku Prague Pride na sebe nejvíc pozornosti strhli ti nejdekadentnější, kteří určitě nereprezentovali většinu účastníků pochodu, k nimž například patřil i režisér Fero Fenič.

Přihlížející lidé tak ze všeho nejvíc viděli polonahé kluky v botách na vysokých podpatcích, kteří chtěli cestou políbit expremiéra Jiřího Paroubka, jenž si v průvodu dělal lacinou reklamu. Letos pro změnu uvidí nedávného vítěze Eurovize, „vousatou zpěvačku“ Conchitu Wurst, jež se nepochybně stane oblíbenou mediální tváří Prague Pride.

Ani ta homosexuální menšině nedělá nejlepší reklamu: i nadmíru tolerantní lidi vyděsilo, když měli uvěřit, že jsou stejní jako ona. Nebo spíš on. I on(a) totiž ze všeho nejvíc demonstruje, že je jiná. „Z pohledu termokamery jsme všichni stejně teplí,“ řekla Blesku ředitelka Prague Pride Kateřina Saparová. Snad z pohledu termokamery. Pravda ovšem je, že ani nejtolerantnější lidé, jimž je úplně jedno, jestli je někdo homosexuál nebo heterosexuál, nechtějí být stejní jako Wurst. Demonstrací jinakosti totiž většinu lidí jen málokdy přesvědčíte o stejnosti.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

fortun ( 7. srpna 2015 11:13 )

Je to hnus všelijaká hovada nepřirozeně spolu kopulovati budou, muž muži jako žena se bude nastavovati a jako manželé spolu léhati budou, Bohu se budou vysmívat do tváře

karelhlavaty ( 7. srpna 2015 08:04 )

Dal bych jim každýmu sežrat kilo olejovek a zapít je vanilkovým mlíkem, aby zjistili, na co tu p*del mají...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud