Anketa Blesku: Co říkáte zákazu vyhlášenému vládou?

Autor: Jiří Krušina, Ondřej Požár - 
14. září 2012
21:22

V pátek večer vyhlásilo Ministerstvo zdravotnictví s okamžitou platností prohibici. Zákaz prodeje a nalévání alkoholu nad 20 procent se zajisté dotkne všech prodejců. Blesk se zeptal na Váš názor.

Jiří Zámečník (56), nezaměstnaný, Brno:

Jiří Zámečník

„Totální zákaz prodeje tvrdého alkoholu mi vůbec nevadí, protože kořalku nepiju. Občas si dám nějaké to pivo. A rozlévanému alkoholu jsem stejně nevěřil.“

Jiří Rauš (55), majitel hotelu, Velká Bíteš:

Jiří Rauš
„Moji restauraci prohibice ekonomicky neohrozí. Ale překvapuje mě, že zakázali lihoviny celoplošně včetně whisky. Myslel jsem, že vyšetřování bude rychlejší.“

Irena Konvičková (47), barmanka, Krnov:

Irena Konvičková

„Toto rozhodnutí je špatné. Postihuje poctivé hostinské. Černý trh, který metanol k zákazníkovi přinesl, stejně nezastaví.“

Markéta Vicherová (21), studentka, Krnov:

„S prohibicí nesouhlasím, protože si myslím, že zasáhne všechny. Samozřejmě

Markéta Vicherová
kromě těch, kteří bohatnou na černém trhu.“

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

miccinka ( 15. září 2012 19:19 )

A taky z pohonných hmot. Proto zdražujou ode dneška benzín a naftu. Ty ***i ve vládě ty ušlý zisky od nás lidí zpátky dostanou!!! Že pane Kalousku!!! Co obyčejní lidé, co se prodejem alkoholu živí??? Nikdo jim nic nedá a ještě zaplatí daně, jak kráva!!! Hitlera na Vás!!!

frantapolitik ( 15. září 2012 14:59 )

Skončí prohibice, zboží se vrátí ze skladů do regálů a pokud je otrávené, začne to znovu. Snad jen bod nula by to zachránil. Všechno vyrobené vylít předúřad vlády a po odpískání našim svazákem Nečasem, začít vyrábět znovu. Ještě předtím pozavírat všechny pančovatele. No a určitě vymětit tuto pseudo vládu. Asi tolik, du si dát štamprlíček dobré valašské slivovice. Jiná dobrá totiž neexistuje

frantapolitik ( 15. září 2012 14:56 )

Vláda je na to, aby sloužila lidem.(naše ale určitě ne) Co dělali ti pravičáci ve vládě toteď? Kašlali na všechna upozornění na to, že se v naší republice vesele prodává neokolkovaný alkohol. Kašlali na to aby se provádělydůsledné kontroly. Ubírali peníze na výplaty úředníkům všech správ, které kontroly měly provádět. Celé toto zavinila ta naše slavná pravicová vláda. Jsem zvědav,co bude pít parlament na své další schůzi. To asi budou bufety v parlamentu prázdné. Alespoň budou dedět i ti největší ochmelkové v sále a ne v bufetech. Snad i největší ochmelka Kalous. Jinak opravdu upřimnou soustrast všem postiženým rodinám. A poděkujte vládě za to co musíme jíst a pít v naší republice. Dobrou chuť páni poslanci a ministři. Dobrou chuť všem těm, kteří si tento nepořádek vyzvonili v roce 89 na náměstích.

marais ( 15. září 2012 13:10 )

S prohiobicí souhlasím, protože jde o ochranu lidí a léčba poškozených stojí více než ušlé zisky.. At lidi zatím pijí šípkový čaj a vyčistí si ledviny.

valentinar ( 15. září 2012 11:06 )

Zítra se pár lidí přiotráví houbama, zakáže se sbírat houby. No, to potěš koště, to je zase komedie.Nakonec to stejně zase odsereme my. Vysokejma daněma. Kreténi.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud