Jaký bude Štědrý den bývalého hejtmana: Ježíšku, já jsem nekRath!

Autor: Eva Pospíšilová - 
11. 12. 2012
05:02

„Štědrej večer nastal, koledy přichystal…“ Tohle by si možná rád pobrukoval David Rath (46).  Jenže v base, která je právě jeho domovem, žádné koledy nebudou. Ježíšek sem chodí nerad…

„Svátky trávím zatím doma v Hostivicích s dětmi a skládám lego. Tedy vlastně to skládají synové a já jim radím, obvykle špatně,“ svěřoval se ještě loni Blesku Rath s tím, jak a s kým tráví nejkrásnější dny v roce. A už tehdy přiznával: „Nedostal jsem nic, neb neustále zlobím.“ Letos zlobil podle policie o moc víc, takže mu nezbyde, jen než vzpomínat. A ještě smutněji mu bude 25. prosince, kdy má narozeniny…

Blíž domovu

Rath teď pobývá ve vazební věznici v Litoměřicích. Jeho právníci, rodina, členové ČSSD, za kterou byl zvolen do Sněmovny, se sice snaží o jeho propuštění, nicméně na svobodu to zatím nevypadá. Snad jen změní vzduch. Kvůli blížícímu se soudu se Rath zřejmě přesune ze severu Čech do Prahy. MF Dnes to potvrdil ministr spravedlnosti Pavel Blažek. Jisté ale zatím ještě není, zda skončí v cele na Ruzyni, nebo na Pankráci.

Štědrý den v base
5.30 budíček, osobní hygiena
6.00 kontrola cely
6.20 – 6.40 snídaně
8.00 po splnění povinností volno, možnost jít na vycházku, věnovat se četbě, modlitbám
12.00 oběd
16.30 – 17.30 výdej léků
18.00 večeře
18.30 osobní volno, možnost sledovat televizi
22.00 prodloužená večerka

Zasportuje si

Jak budou vypadat první svátky Davida Ratha za mřížemi? Vánoční dny plynou ve všech věznicích téměř stejně, což Blesku potvrdil ředitel prozatímního Rathova domova, tedy vazební věznice v Litoměřicích Tomáš Líbal.
Štědrovečerním zpestřením tak může být vycházka na dvoře, při které si možná exhejtmana zaběhá, jak je zvyklý, lepší strava, balíček od rodiny a televizní pohádka. Atmosféru mu doladí jen papírové řetězy na mřížích, pokud si je ovšem exhejtman slepí.

Drahá krabice

Poslance policejní tým dopadl letos v květnu. Při zatčení držel v rukách krabici vína se sedmi miliony korun. Podle vyšetřovatelů šlo o úplatek za zmanipulování zakázky na opravu zámku v Buštěhradě. Rath ovšem čelí také obvinění z podezřelých průběhů soutěží na vybavení nemocnic.

Co vězni mohou a nemohou?

- Klasický vánoční stromeček v cele mít nemohou, papírové ozdoby ano
- Vánoční dárky si vězněná osoba, pokud má finanční prostředky, může nakoupit ve věznici. Jde o potraviny a věci osobní potřeby.
- Návštěvy 24. 12. nejsou. Obviněný však může přijmout balíček.

Štědrovečerní menu

Snídaně: vánočka, vánoční cukroví, kakao,

Oběd: pol. rybí, kuřecí směs po orientálsku, rýže

Večeře: smažené rybí filé, bramborový salát.

Doporučujeme
fantom88 ( 11. prosince 2012 18:29 )

kobyla1 ( 11. prosince 2012 17:35 )

Převezou ho na Ruzyni nebo Pankrác?.......Já už jsem se lekl že ta Ruzyně je taky věznice V.Chrchláka.Jinak to že Rath bere dál svůj poslanecký plat by se mohlo zvrhnout v to, že ostatní vězňové by si toho mohli všimnout a chtít taky brát ten svůj plat co před tím měli, nebo aspoň ty dávky

gogo ( 11. prosince 2012 12:33 )

Madam... píše se rok 2012... Pokud se nemýlím...

gogo ( 11. prosince 2012 12:32 )

Polistopadoví zloději se žádného vězení bát nemusí. Takže Vaše poznámka je irelevantní...

gogo ( 11. prosince 2012 12:31 )

Kolik % bezdomovců - podle Vás dostal pod most režim ? Co myslíte ? Nebo jsou to všechno jen odsouzeníhodní povaleči a alkoholici ?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa