Rath bude koledy zpívat ve vězení: Na Vánoce ho domů nepustí!

Podle státního zástupce Petra Jiráta zákon neumožňuje, aby byl vězeň z vazby na Vánoce propuštěný
Autor: oj - 
11. 12. 2012
10:22

Bývalý středočeský hejtman David Rath se na vánoční svátky domů nepodívá. Podle státního zástupce Petra Jiráta, který uspěl s žádostí o prodloužení Rathovy vazby, to je vyloučené.

„Je vyloučeno pustit někoho na chvíli z vazby na Vánoce, nic takového zákon neumožňuje. Buď se obviněný propustí z vazby definitivně, anebo v ní zůstává, nic mezi tím není,“ řekl deníku Právu Jirát.

Přesto se poslanec svým příbuzným přiblíží. Kvůli blížícímu se soudu ho žalobce nechá přesunout z Litoměřic do Prahy. „Zaslechl jsem ráno v rádiu, že pan ministr hovořil o tom přemístění do jiné věznice. Byl jsem upřímně překvapen. Naprosto nevím o tom, jak se to dozvěděl. Pan ministr o tom samozřejmě rozhodnout nemůže, to mohu pouze já a nikdo jiný,“ řekl státní zástupce s tím, že se tak zřejmě stane protože každodenní eskorta s dalekých Litoměřic k soudu by byla příliš nákladná.

Policie před více než půl rokem obvinila tehdejšího středočeského hejtmana Ratha z přijetí sedmimilionového úplatku. Policisté ho zadrželi s krabicí, v níž byly peníze. Podle policie šlo o úplatek za zmanipulovanou zakázku týkající se opravy buštěhradského zámku. Peníze mu údajně předali Kott s Pancovou. Počátkem září Sněmovna vydala Ratha ke stíhání také kvůli dalším údajným úplatkům.

Doporučujeme
karel-smichov ( 17. prosince 2012 13:10 )

karel-smichov ( 17. prosince 2012 13:06 )

Pan státní zástupce: dobře vykonána práce,doufám,že bude adekvátní odměna(postup!!)

abzk ( 12. prosince 2012 11:14 )

Čeho chceš tou lží dosáhnout????????? Na krabici Rathovy otisky byly!

scipakov ( 12. prosince 2012 10:19 )

...čo tu pofňukávaš, veď ste si tie prasatá sami demokraticky zvolili a naviac, nie ste schopní sa zjednotiť v skutočnosti, že žijete v Absurdistane-českom!!!

scipakov ( 12. prosince 2012 10:09 )

...panna, že to tak poznáš???aj Ty si im vytrčala kožuštek, keď si mala výhody???teraz na nich káliš???...fuj, fuj,

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa