Nejen první dámy, EU má i svého prvního psa. Juncker adoptoval křížence teriéra

Autor: ČTK, vei - 
18. 1. 2019
06:46

Evropská unie se dočkala svého „prvního psa“. Je jím černobílý kříženec teriéra, kterého před několika dny adoptoval z bavorského útulku předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker. Informoval o tom internetový portál donaukurier.de. Juncker tak bude mít po svém odchodu z čela Evropské komise o zábavu postaráno.

Ročního psa jménem Peluso si Juncker se svou manželkou Christiane vyzvedli u spolku Hunde ohne Lobby (Psi nemající lobby) ve Vilsecku asi 50 kilometrů od českého přechodu na Rozvadově. Organizace se specializuje na záchranu psů ze španělských záchytných stanic. Tam jsou podle Hunde ohne Lobby usmrcování psi nalezení na ulicích nebo takoví, kterých se jejich majitelé chtějí zbavit. Německý spolek je zachraňuje a nabízí adoptivním páníčkům.

 

Junckerovi podle internetového portálu Bavorského rozhlasu přejmenovali Pelusa na Carusa. Prý se u nich doma v Lucembursku už zabydlel. Zástupci spolku si váží skutečnosti, že se předseda Evropské komise s manželkou vydali na cestu dlouhou 530 kilometrů, aby si od nich psa převzali. Prý se k této organizaci dostali na doporučení.

Video Junckerův taneček. Byla to parodie Mayové? - Reuters

„Juncker má nového psa?“ ptá se jistý uživatel twitteru, který ke svému záznamu umístil fotografii bernardýna se soudkem na krku. Zajímá ho, zda „je to tento pašák, který je v pohotovosti, aby přispěchal na pomoc Junckerovi v případě naléhavé potřeby během vyjednávání o brexitu trvajících dlouho do noci.“

Donaukurier připomíná, že na jaře bude mít Juncker na svého nového čtyřnohého kamaráda více času než nyní. O funkci šéfa Evropské komise už se znovu ucházet nebude. Juncker už se v minulosti ujal psa z Řecka, pojmenoval ho Plato.

 

zdenek43 ( 18. ledna 2019 11:17 )

strasne dulezity clanek ....... pejsekkkk..... co takhleeeee - migranti ----- a zase oblbovaci clanek - Přes Česko proudí čím dál víc migrantů Počet běženců, kteří nelegálně překročili hranice z Česka do Německa, se loni zvýšil. Vyplývá to alespoň ze statistiky, kterou zveřejnilo německé ministerstvo vnitra. Zatímco mezi lednem a listopadem 2017 Spolková republika na svém území zachytila 3547 uprchlíků, kteří do země nelegálně vstoupili z Česka, loni jich za stejné období bylo už 3931. U většiny ostatních sousedních zemí přitom Německo zaznamenalo pokles. Celkem loni Německo v prvních 11 měsících roku registrovalo 38 580 nelegálních přechodů hranic ze strany migrantů, zatímco o rok dříve jich bylo ještě 45 823. To odpovídá meziročnímu poklesu o téměř 16 procent. Na české hranici je naproti tomu patrný nárůst, a to o 10,8 procenta. NOOOOOO HLAVNE , ZE TI HODNI????? TAM NEJAK NIKOMU NEVADI , ZE PROUDI PLNO MIGRANTU A TO cesko S nEMECKEM MA DRUHOU NEJDELSI HRANICI....... Sousední země Německa (pořadí podle délky společné hranice) -- 1. Rakousko 2. Česká republika 3. Nizozemsko 4. Francie 5. Polsko 6. Švýcarsko 7. Belgie 8. Lucembursko 9. Dánsko

hufnagll ( 18. ledna 2019 08:03 )

Ten kříženec nosí brýle?To jsem nevěděl

Zobrazit celou diskusi
Další videa