Pondělí 27. května 2024
Svátek slaví Valdemar, zítra Vilém
Oblačno, bouřka 23°C

Kriminalisté z množíren v Praze a na Olomoucku odebrali 95 psů: Pachatelky si za rok „podnikání“ vydělaly skoro milion!

Aktualizováno -
13. května 2024
19:19
Autor: pma - 
13. května 2024
17:52

Na základě trestního oznámení, které v loňském roce podala nezisková organizace na ochranu zvířat, začali kriminalisté z 5. oddělení obecné kriminality Obvodního ředitelství Prahy IV prošetřovat týrání zvířat. Počátkem dubna provedli u žen z Prahy a Olomouckého kraje domovní prohlídky. Během těch byly ve výkalech a malých klecích nalezeny desítky psů. Za dobu svého "podnikání" ženy odchovaly stovky psů a na jejich prodeji vydělaly přibližně jeden milion korun. Kriminalisté ženám odebrali 95 zvířat. V případě odsouzení hrozí dvojici trest odnětí svobody až šest let za mřížemi. 

„Kriminalisté na základě dalšího šetření zjistili, že sedmašedesátiletá žena bydlící v malé obci v Olomouckém kraji ve svém domě chová psy, kteří sloužili výhradně k množení a následnému prodeji štěňat. Zvířata byla chována v několika místnostech rodinného domu, ve zcela nevhodných podmínkách,“ uvedla k hrůznému týrání zvířat policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Pejsi žili mezi výkaly

Psí maminky se svými narozenými štěňátky žily v jedné místnosti s několika dalšími psi. Všechna zvířata pobývala v domě mezi výkaly, které pejsci kvůli hladu dokonce jedli. 

Video  Množírnu na Olomoucku provozovaly dvě seniorky, úřady odebraly 93 psů  - Policie ČR
Video se připravuje ...

Další psi žena chovala v malých, zamřížovaných kotcích na zahradě. Zvířata byla podle Kropáčové ve špatném stavu, se zanedbanou srstí pokrytou výkaly. „Většina z nich trpěla stomatitidou, záněty spojivek a mnoha dalšími chorobami. Odrozená štěňata rasy čivava, jorkširský teriér, maltézský psík, pudl a kavalír king Charles Španěl, pak putovala k prodeji do Prahy,“ doplnila podrobnosti mluvčí. 

Policie odebrala 95 zvířat

O prodej zbídačených psů se v Praze starala pětaosmdesátiletá žena. Ta na několika serverech zveřejňovala veškeré inzeráty s aktuální nabídkou zvířat, komunikovala se zájemci a následně předávala psi na chodbě rodinného domu.

Kriminalisté obě ženy zadrželi 7.dubna. Při domovní prohlídce v rodinném domě v malé obci v Olomouckém kraji bylo nalezeno celkem 93 psů, včetně přibližně třiceti štěňat určených k prodeji. V rodinném domě v Praze policisté odebrali dva psy, kteří měli brzy skončit po prodeji u nových majitelů. Všech 95 pejsků bylo převezeno k veterinárnímu ošetření a následně umístěno do útulků v Olomouci, Čechách pod Kosířem, Doksech, Svárově a Praze. 

Ženám hrozí až 6 let v base

„Na základě operativně pátrací činnosti kriminalisté zjistili, že se ženy tohoto jednání prokazatelně dopouštěly po dobu minimálně jednoho roku. Za dobu jejich „podnikání“ tímto způsobem odchovaly stovky psů a na jejich prodeji vydělaly přibližně jeden milion korun,“ dodala Kropáčová.

Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu týrání zvířat, chov zvířat v nevhodných podmínkách a neoprávněné podnikání. V případě odsouzení hrozí oběma ženám trest odnětí svobody v délce trvání až 6 let za mřížemi. 

MADONNA ( 14. května 2024 04:29 )

Přesně tak, jak píšete. Hrůza a děs.

MADONNA ( 14. května 2024 04:28 )

Milé Blesk tlapky, chápu, že toho máte hodně, ale kdy konečně budete řešit případ Nemanice?????? Veškeré podklady a důkazy již máte delší dobu a je ticho po pěšině. Děkujeme.

Lomikel ( 14. května 2024 03:17 )

Čemu se divíte?
Důchod nepatrný, navíc Fialovou vládou očesaný, tak si babčy přivydělávaly, aby si ještě nějaký to kafe a flašku vína mohly občas koupit a nechcíply hladem.
Holt jejich mizernou sociální situací trpěli ti psíci.

Chocho Loušek ( 13. května 2024 21:59 )

Samí malí zm.díci pro báby co je neumí vychovat a kromě histeryckýho štěkání a sr.ní ti psi nic neumí. A je toho plný město. Pes nepatří do bytu ale na zahradu nebo velký dvůr. Chovat psa v bytě je další týrání a pouze egoistická "laska" majitel/ky.

bibijana ( 13. května 2024 21:07 )

Přesně tak. Ze strany všech institucí jde o naprostý nezájem ohledně množíren a týrání zvířat.Upozorňovala jsem Ministerstvo financí, že v množírnách jde o obrovské částky a tím o daňové úniky, tyto osoby také nemají žádné živnostenské oprávnění, veterinární správa nezájem, policie nezájem, ta lhostejnost je až neuvěřitelná. Když nezaplatíte daň z nemovitosti, tak hned FÚ po vás jde, a to jsou minimální částky a tady jde o milióny. A přesně jak říkáte, takových případů týrání a množíren jsou desítky za rok a v podstatě nic se neděje, množitelům a tyranům to všechno prochází.

Zobrazit celou diskusi