Pondělí 25. září 2023
Svátek slaví Zlata, zítra Andrea
Oblačno 20°C

Festival Blesk tlapek: Zábava, soutěže i trocha poučení pro páníčky a jejich psí parťáky

Autor: Jana Ulrichová, Kateřina Lang - 
29. května 2023
05:00

Už podruhé zvou Blesk tlapky všechny milovníky zvířat na psí festival, na který loni zavítaly tisíce návštěvníků. I letos je pro příchozí připraven nabitý program plný zábavy, her a ukázek psích dovedností. Vstup je stejně jako v loňském roce zdarma.

Na louce na pražském Vypichu budou opět nachystány stánky útulků a záchranných spolků, jejichž zástupci přivedou pejsky k adopci a nabídnou k prodeji zajímavé, většinou rukodělné výrobky.

Podpora spolku

I letos bude připravena bohatá tombola, jejíž výtěžek darují Blesk tlapky záchrannému spolku Dočasky De De, který už řadu let poskytuje domácí péči mnoha týraným a opuštěným zvířatům. Spolek peníze použije na úhradu veterinárních nákladů a krmení tamních svěřenců. Lístky do tomboly bude možné zakoupit přímo na místě, losování proběhne třikrát za odpoledne, a to ve 12,55 hodin, v 15 hodin a 17,45 hodin za účasti známých osobností.

Ročník plný soutěží

Nudit se na festivalu nebudou páníčci ani jejich pejsci. Pod dohledem odborníků si budou moci společně vyzkoušet řadu psích sportů a aktivit. Připravena pro ně bude puller zóna, treadmill a mushing zóna, k vidění bude ukázka sportovní a moderní lovecké kynologie, tanec se psem nebo psí skok do dálky. Všichni se budou moci zapojit také do různých soutěží, jako je Šampion Blesk tlapek, kde si budou moci vyzkoušet, jak to chodí na psích výstavách.Tato soutěž startuje ve 12 hodin a potrvá celé odpoledne.Zájemci si moci projít Stezku nástrah plnou laskomin, a zapojit se do soutěže o nejlepší masku pána a jeho psa, která jediná si žádá přípravu už doma. Probíhat bude od 14 do 15 hodin. Do všech soutěží se zájemci přihlašují až přímo na místě.

Ocenění pro hrdinu

Návštěvníci budou moci také hlasovat o tom, kdo se stane Psím superhrdinou. Jednotlivé příběhy, které majitelé psů poslali do redakce, budou zveřejněny na tabuli, kde bude možné hlasovat. Pes, jehož příběh návštěvníky nejvíce zaujme nebo chytne za srdce, dostane ocenění a bude navíc i slavnostně dekorován.

Kelímky štěstí

Na prodej budou na festivalu Kelímky štěstí. Návštěvníci, kteří si je za 100 korun koupí, v nich najdou různé výhry, a to v hodnotě od 40 až do 1000 korun. Obdrží je hned na místě, po otevření kelímků.

Petice proti úvazům

Zatímco loni dávali návštěvníci festivalu pac proti množírnám, letos budou moci během celého dne připojit svůj podpis pod petici europoslance Jiřího Pospíšila, který se snaží prosadit zákaz chovu psů na úvazech, tedy na řetězech a provazech u boudy. K tomuto velmi diskutovanému tématu promluví i na pódiu.

Známé tváře

Festival budou opět společně moderovat Bořek Slezáček a známý propagátor bull sportů Daniel Ždárský. Podpořit Blesk tlapky přijdou i známé tváře včetně Marty Kubišové, která se stala patronkou Blesk tlapek, a Jaroslavy Obermaierové, která na festival zavítá už podruhé. Návštěvníci, kteří podepíší petici proti držení psů na úvazu, se budou moci navíc v petičním stanu s některými známými tvářemi vyfotit.

Osvěžení pro všechny

Stejně jako v loňském roce bude na festivalu dostatek občerstvení, stánky s psími krmivy a potřebami a pro pejsky budou po celém areálu připraveny misky s vodou.

Video  Festival Blesk tlapek je opět zde: Sedm hodin zábavy a soutěží pro páníčky i jejich psí parťáky, hvězdní hosté i zajímavé ukázky  - Kateřina Bokrová Lang, redakce
Video se připravuje ...

Jiří Zvěřina ( 29. května 2023 12:56 )

Jiří Pospíšil??? Tak to tam fakt s pejsky nejdeme...

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud