Středa 22. března 2023
Svátek slaví Leona, zítra Ivona
Oblačno 13°C

Nehoda problémové pejskařky stála život jednoho psa: Nezajištěných jich měla v autě 14!

Autor: jel, idh - 
7. března 2023
05:00

V sobotu před polednem došlo u Bělčic na Strakonicku k dopravní nehodě dodávky, která převážela 14 psů. Ti se po havárii rozutekli po okolí a pochytat je museli hasiči. Jedno ze zvířat bohužel zemřelo. Auto podle všeho řídila problémová pejskařka Helena H., jejíž mazlíčci počátkem února v Jevanech pokousali sedmiletou holčičku.

Nehoda se stala 19 minut po jedenácté hodině dopoledne. Dodávka, která převážela více než deset psů, skončila v příkopu. 

„Řidička fordu transit se plně nevěnovala řízení a sjela do příkopu. Ve voze žena převážela 14 psů, které neměla zajištěné podle předpisů. Jeden z nich utrpěl zranění,“ sdělila Blesku policejní mluvčí Jaromíra Nováková. Řidička nebyla pod vlivem alkoholu, kriminalisté událost vyřešili na místě jako přestupek, škoda na autě je 50 tisíc korun. Po havárii řidička otevřela dveře auta a psi se rozutekli po okolí.

„Po zajištění havarované dodávky se hasiči pustili do odchytu psů. Jejich odvoz, stejně tak jako odtah auta, si zajistila majitelka,“ doplnila k tomu mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů. 

Jedno ze zvířat utrpělo vážná zranění a přivolaný veterinář už mu bohužel nedokázal pomoci, pejsek zemřel. Helena H. o smrti mazlíčka informovala na sociální síti. 

Tam se také objevilo velké množství negativních komentářů na adresu řidičky dodávky. Helena H. je totiž „známá firma“. „Ty psy jí v žádném případě nevracet a dotyčnou osobu zažalovat za týrání zvířat,“ uvedl Petr. „Psy má v absolutně nevyhovujících podmínkách a venčí je na volno a ohrožuje všechny kolem,“ napsala Martina a dodala, že doufá, že jsou ostatní pejsci v pořádku.

Pokousaná holčička!

Jak se v minulosti Blesku podařilo zjistit, žena v bytě na Praze 10 v ulici V úžlabině chová na 70 metrech čtverečních 17 psů, 13 koček a zhruba 10 exotických ptáků. Sousedé se s ní snažili kvůli zvířatům mluvit, prý ale marně. V domě jsou kvůli tomu spory. Psi se stali při venčení postrachem pro okolí, a tak je Helena začala venčit za městem, ale tam se stal také problém.

Počátkem února její mazlíčci napadli teprve sedmiletou Aničku. Holčička utrpěla zranění, s nímž musela na chirurgii. Událost popsali Blesku prarodiče dívky. Ti byli s vnučkou a vnukem na výletě v lese, když se objevil velký černý pes, který holčičku kousl do ruky. 

Manželé se hned vydali s dětmi k autu. Při tom potkali majitelku a dědeček Josef Kurel (72) jí řekl, že by měla mít psa na vodítku, že pokousal dítě. Ona ale prý jen odvětila: „V lese nemusím.“ Při tom otevřela dveře dodávky a vypustila další zvířata. „Asi 15 jich bylo. Jakmile je děti uviděly, vylekaně před nimi utíkaly zpět do lesa,“ pokračovala paní Milena. „Vnukovi se podařilo vrátit, ale vnučku psi povalili, skákali na ni, trhali a škrábali,“ jen nerada vzpomínala na chvíle, ze kterých byli všichni v šoku.

Video  Smečka psů, z nichž většina je na volno, jsou postrachem okolí hlavně při venčení.  - FB: V. Klimentová, T. Bedlivá
Video se připravuje ...

 

bafy81 ( 7. března 2023 10:31 )

Tak ona ma hlavně v autě takový bordel! Na zpětném zrcatku zavěšené tašky! Palubovka pod bordelem není skoro videt. Obří psy vedle sebe při řízení. Je psychicky narušena. Stačí se podívat na její fb. Lidem přeje veřejně smrt apd. Ma tak 40 příspěvků denně. Vede diskuzi sama se sebou. Jsem zvědavá kdy se konečně začne něco dít. Jak mám rada psy, tak byt venku s dítětem a oni me začít nebezpečně ohrožovat, zkopala bych je a pak ji, kdyby si otevřela hubu, jak to ma ve zvyku… ona je sebestredny psychopat. A lidi jsou proti ni bezmocni, asi dokud se fakt neco pořádného nestane…

iFender ( 7. března 2023 09:04 )

...a kde kdo mluvi a mluvi a nic se nedeje .Kde je ten "Schwuchtel-Bukvice" Pospisil se svymi paragrafy § ???

Lucie Nová ( 7. března 2023 08:44 )

Chcípnout ona měla...

.tg.bb ( 7. března 2023 08:39 )

Nechutná u***ná "chovatelka". U nás v okolí je takových ženštin několik. Začínám mít alergii na tyhle zachránkyně. U nás za rohem baba v polorozpadlým baráku, pořídila si módní border kolii, naprosto ji nezvládá, pes napadá lidi i psy (nezvyklé), když ji míjíte na ulici, stojí se psem jak Bůh pomsty, pes natažené vodítko a řve na vás, a ona blbě čumí. jakože jste si dovolili vyjít z baráku ve stejnou dobu jako ona. Tak jsem si říkala, že by ta hlupaňa i ten pes potřebovali výcvik, jak reagovat na lidi a psy a jak zvládnout psa, co neumí chodit na vodítku. No a co myslíte, ona si před nedávnem pořídila dalšího, který se rychle naučil dělat úplně to samé. Jen je nezvládá venčit oba najednou

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa